Treść główna

Lotnisko w Panamie

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: PTY; kod ICAO: MPTO)

Międzynarodowe lotnisko położone 24 km od Panama City w Panamie w Ameryce Środkowej. Jest największym portem lotniczym w kraju i bazą lotniczych Copa Airlines. Jako jedyne lotnisko w Ameryce Środkowej posiada dwa pasy startowe i jest najruchliwszym lotniskiem w tej części świata. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do Amsterdamu, Madrytu, Toronto, Montrealu, Dallas, Miami, Houston, Nowego Jorku, Meksyku oraz wielu lotnisk w regionie.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, sklepy (w tym bezcłowe), bank, bankomat, prysznice, klinika medyczna. Na lotnisku można skorzystać z poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +507 238 2761.

Punkt informacyjny znajduje się na terenie głównego terminala w hali przylotów. Punkt oferuje także usługi wymiany walut, rezerwację hotelową oraz informację turystyczną.

Na lotnisku w hali przylotów znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów. Dostępne firmy to Alamo, Avis, Budget, Dollar, Hertz, National i Thrifty.

Na lotnisku przed terminalem znajduje się odkryty parking dla samochodów osobowych.

Komunikacja
Lotnisko znajduje się w odległości 24 km na wschód od miasta. Można do niego dotrzeć drogą „Via Tocumen" lub „Corredor Sur" - przy braku korków droga zajmuje około 20 minut.

TAKSÓWKI
Postój taksówek Tourist Taxi Service znajduje się przed budynkiem lotniska. Na przejazd regularnymi taksówkami należy najpierw wykupić specjalny bilet. Koszt przejazdu uzależniony jest od miejsca przeznaczenia oraz ilości osób w grupie. Osoba podróżująca sama lub tylko z jedną osoba towarzyszącą zapłaci za podróż do centrum Panamy 25 USD. W grupie – 3 lub więcej osób ta sama podróż kosztuje 10 USD od osoby. Pełny cennik znajduje się na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotniska do centrum miasta kursują autobusy lotniskowe. Niektóre hotele oferują bezpłatny transport na lotnisko.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.tocumenpanama.aero

Adres
Tocumen International Airport
Via Tocumen
Panama City
Panama

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Copa Airlines, Aires, Air Transat, American Airlines, Avianca, American Airlines, Continental Airlines, Delta, TACA, Venezolana, Iberia, KLM, Mexicana, Spirit Airlines.

Lotnisko w Panamie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa