Treść główna

Lotnisko w San Juan

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: SJU; kod ICAO: TJSJ)

Międzynarodowe lotnisko położone w mieście Carolina, 14 km na wschód od centrum San Juan w Portoryko. Jest największym lotniskiem w Portoryko. Rocznie obsługuje ponad 10 milionów pasażerów, co czyni z niego największe lotnisko na Karaibach. Jest głownym międzynarodowym lotniskiem na wyspie i najważniejszym punktem łączącym Portoryko ze Stanami Zjednoczonymi.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, sklepy (w tym bezcłowe), bank, bankomaty, poczta. Na lotnisku można skorzystać z poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Na lotnisku działa też Best Western San Juan Airport Hotel.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 787 791 1010.

Punkt informacyjny znajduje się na terenie głównego terminala. Dostępny jest także punk rezerwacji hotelowej oraz punkt informacji komunikacji miejskiej, a także punkt informacji turystycznej.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów. Dostępne firmy to Avis, Budget, Charlie, Dollar Hertz, National i Thrifty.

Na lotnisku przed terminalem znajdują się parkingi długo i krótkoterminowe, znajdujące się w wielopiętrowym garażu.

Komunikacja
Lotnisko położone jest około w mieście Carolina, 14 km na wschód od centrum San Juan. Droga na lotnisko jest dobrze oznaczona.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed budynkiem lotniska. Warto wcześniej uzgodnić cenę z kierowcą. Podróż do centrum San Juan trwa około 30-45 minut. W Portoryko dostępne są zarówno regularne taksówki jak i taksówki turystyczne, których kierowcy posiadają wiedzę na temat atrakcji turystycznych Portoryko. Taksówki turystyczne są pomalowane na biało.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotniska do centrum miasta kursują autobusy lotniskowe oraz autobusy komunikacji miejskiej La Autoridad Metropolitana de Autobuses (AMA). Bilety można nabyć w punkcie informacyjnym na lotnisku.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.prpa.gobierno.pr

Adres
Luis Muñoz Marin International Airport
PO Box 37250 Airport Station
San Juan PR 00937 0250
Puerto Rico

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Delta, United Airlines, US Airways, Continental Airlines, Iberia, Virgin Atlantic, American Airlines.

Lotnisko w San Juan - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa