Treść główna

Lotnisko Chicago

RT
 
4.9 (2)
0
Lotnisko Chicago

(kod IATA: ORD, kod ICAO: KORD)

Międzynarodowe lotnisko położone 32 km (20 mil) na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta, w stanie Illinois, w USA. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego, Edwarda "Butch'a" O'Hare. Ląduje tu lub startuje ponad 900 tysięcy samolotów rocznie. Drugi port lotniczy w USA i trzeci świata pod względem ruchu pasażerskiego – corocznie obsługuje ponad 75 mln pasażerów. O'Hare składa się z czterech terminali lotniczych, z czego jeden przeznaczony jest wyłącznie do ruchu międzynarodowego.Z portu lotniczego O'Hare korzystają regularnie 42 pasażerskie linie lotnicze oraz 27 linii cargo. Lotnisko obsługuje ponad 60 międzynarodowych kierunków lotów, w tym do Warszawy i Krakowa.

 

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać na pod czynnym 24h numerem telefonu + 1 773 686 2200 (biuro obsługi pasażera)

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na najniższym poziomie terminali 1, 2 i 3 znajdują się wypożyczalnie samochodów firm Alamo, Avis, Budget, Dollar, Hertz i National. Niektóre numery telefonów: Avis, tel: 800-331-1212, Budget, tel: 800-527-0700 i Hertz, tel: 800-654-3131

Z Chicago na lotnisko O'Hare dojedziemy drogą I-90 kierując się na zachód. W pobliżu lotniska znajdują się parkingi godzinne, dobowe i długo terminowe. Na głównym parkingu doba postoju kosztuje 30$. Na parkingu godzinowym 3 godziny i mniej kosztują 4$. Na parkingu znajdującym się w pobliżu terminala międzynarodowego doba postoju kosztuje 50$. Informacja parkingowa +1 773 686 7530.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty.Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, których postój znajduje się przed każdym z terminali (podróż do centrum Chicago kosztuje około 35 – 40 dolarów), limuzyny, autobusy i metro

Pomiędzy lotniskiem a Chicago kursuje kolejka metra CTA (Chicago Transit Authority). Trasa na lotnisko oznaczona jest kolorem niebieskim. Kolejka kursuje 24 godziny na dobę, co 10 lub 8 minut. Przystanek kolejki znajduje się pod głównym parkingiem. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway jak i do wszystkich stacji metra w Chicago. Dzięki temu, cena szybkiego przejazdu z centrum do lotnisk komunikacyjnych w Chicago lub pomiędzy nimi jest jedną z najniższych gdziekolwiek: obecnie kosztuje 2 dolary.

centrum Chicago dostaniemy się też autobusem Continental Airport Express, który kursuje co 10 minut. Przystanki znajdują się przed terminalem międzynarodowym oraz na najniższych piętrach terminali 1, 2 i 3. Autobusami Omega Airport Shuttle dojedziemy na lotnisko Midway Airport.

Oficjalna strona lotniska

www.ohare.com

Adres

Chicago O'Hare International Airport
P.O. Box 66142
Chicago, IL 60666

Główni przewoźnicy

Loty do Chicago obsługują między innymi: Aer Lingus, Air France, Air India, Alitalia, American Airlines, British Airways, BMI British Midland, Iberia, KLM Royal Dutch Airlines, LOT, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Swiss International Air Lines.

Informacje dodatkowe

Misją miasta Chicago jest to, aby jazda na rowerze stała się integralną częścią codziennego życia Chicago. Aby dostać się na lotnisko można skorzystać z roweru. Więcej informacji udziela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Lotnisko Chicago - opinie

Ilość opinii: 2
Ocena łączna 
 
4.9
Dojazd 
 
5.0  (2)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (2)
Strefa wolnocłowa 
 
5.0  (1)
Restauracje 
 
5.0  (2)
Odprawa 
 
5.0  (2)
Poczekalnia 
 
4.5  (2)
Czystość 
 
5.0  (2)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Naprawdę olbrzymie lotnisko i czuć to dość dobrze. Czasami trzeba po wylądowaniu poświecić dłuższą chwile żeby najpierw wyjść a potem dotrzeć do metra CTA. Duży wybór punktów gastronomicznych i różnego rodzaju sklepów. Wszystko dobrze oznakowane.
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Recenzent #1
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Ogromne lotnisko podzielone na terminale, miałem przyjemność skorzystać z terminalu krajowego gdzie operuje United oraz międzynarodowego skąd odlatują samoloty do Europy. Obydwa terminale miały dobre oznakowania które pozwalały sprawnie przemieszczać się. Możliwy jest sprawny dojazd komunikacją publiczną z Chicago blue line metra. Duży wybór punktów gastronomicznych oferujących kuchnie różnych regionów świata. W terminalu krajowym piękny i duży szkielet dinozaura odnalezionego w USA.
Ocena łączna 
 
4.9
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa