Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Ostend Brugia

(kod IATA: OST; kod ICAO: EBOS)

Międzynarodowe lotnisko położone 6 km na zachód od Ostendy i 25 km od Brugii, w Belgii. Choć większa część działalności portu koncentruje się na transporcie towarowym, ostatnio zaczął on być wykorzystywany do lotów pasażerskich, głównie czarterowych. Z lotniska często korzystają także prywatne samoloty.

Lotnisko posiada jeden terminal. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, bar, restauracja, sklepy i punkt informacyjny.

Najbliżej położone międzynarodowe lotnisko, obsługujące większość destynacji europejskich znajduje się w Brukseli, godzinę drogi samochodem lub pociągiem od Brugii. Więcej informacji na temat lotniska w Brukseli na stronie - Lotnisko Bruksela (BRU).

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +32 59 55 14 11.

W Brugii działa wiele wypożyczalni samochodów. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm, między innymi: Avis, Budget, Hertz, Europcar. Samochód możesz zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko dysponuje wieloma miejscami parkingowymi rozmieszczonymi na dwóch pobliskich parkingach. Dostępne są opcje długo- i krótkoterminowe. Więcej informacji i cennik na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się 6 km na zachód od Ostendy i 25 km od Brugii. Droga do portu jest doskonale oznaczona.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Warto wcześniej ustalić opłatę za przejazd.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko obsługiwane jest przez firmę Lijn. Autobus linii nr 6 kursuje pomiędzy centrum Ostend (dworzec kolejowy) a lotniskiem.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.ost.aero

Adres

Ostend-Bruges International Airport
Nieuwpoortsesteenweg 889
8400 Oostende
Belgia

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Freebird Airlines, Iberworld, Jetairfly, Tomas Cook Airlines, Tunisair.

Nawigacja dodatkowa