Treść główna

Lotnisko w Neapolu

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: NAP; kod ICAO: LIRN)

napoli_airport
Samolot linii easyJet na lotnisku w Neapolu
Fot. Vocabre

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km od centrum Neapolu, w Capodichino. Jest największym lotniskiem w Kampanii i jednym z największych we Włoszech. Rocznie obsługuje prawie 6 milionów pasażerów.

 

Mapa terminala i usługi

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: z których jeden przeznaczony jest dla lotów czarterowych. Mapa terminali znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bank, bankomaty, poczta, punkt medyczny Czerwonego Krzyża zapewniający pomoc medyczną przez 24 godziny na dobę, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 081.7515371-471

Punkt informacji lotniskowej dostępny jest każdego dnia od godziny 5:30 do 24:00 w hali przylotów.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Siedem parkingów z miejscami parkingowymi na ponad 1500 samochodów znajduje się przed lotniskiem. Parkingi utytułowane są wzdłuż głównej drogi dojazdowej do lotniska. Parkingi P1 i P7 są parkingami długoterminowym, P3, P2, P4, P6 oraz P8 są parkingami krótkoterminowymi. P5 przeznaczony jest wyłącznie dla motocykli.

Komunikacja

Port lotniczy Capodichino usytuowany jest 7 kilometrów od centrum miasta. Tak bliskie położenie powoduje że dojazd na lotnisko z centrum miasta zajmuje około 15 minut. Z centrum Neapolu należy kierować się na drogę Tangenziale. Lotnisko znajduje się przy autostradzie A1, A3 i A16. Więcej opcji dojazdu do/z lotniska w Neapolu tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.portal.gesac.it

Adres

Naples International Airport,
Via del Riposo 95,
80144 Napoli
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air One, easy Jet, TUIfly, First Choice Airways, My Air, Meridiana, Air Berlin, Air France, Air Italy, Alitalia, Austrian Airlines, Brussels Airlines, British Airways, Clickair, Eurofly, Flybaboo, Lufthansa, Luxair, SAS, SkyEurope, Wizzair.

Lotnisko w Neapolu - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa