Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Santiago de Chile

santiago_airport
Terminal lotniska Santiago de Chile
Fot. Wikipedia

(kod IATA: SCL; kod ICAO: SCEL)

Międzynarodowe lotnisko położone w Pudahuel, 10 km na północny zachód od stolicy Chile - Santiago. Pełna nazwa lotniska - Aeropuerto Internacional Comodoro Arturo Merino Benítez – upamiętnia postać wybitnego pilota wojskowego. Rocznie obsługuje ono około 9 milionów pasażerów, jest największym portem lotniczym w Chile

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Do dyspozycji pasażerów są między innymi: restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, banki, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, apteka, centrum medyczne. Istnieje możliwość skorzystania z internetu, faksu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych  i matek z dziećmi. Naprzeciwko terminalu znajduje się hotel Holiday Inn Santiago-Airport.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: + 56 2 690 17 52.

Punkty informacyjne znajdują się w hali odlotów i w hali przylotów terminalu. Punkt informacji turystycznej znajduje się w hali przylotów terminalu międzynarodowego. Dostępne są także punkty informacji hotelowej.

Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodów. Do dyspozycji podróżnych jest kilka firm, wśród nich: Alamo, Avis, Budget i Hertz. Jeśli zamierzasz wynająć samochód, skorzystaj z naszego serwisu i zarezerwuj tanio wybrane auto!

Lotnisko dysponuje 4000 miejsc parkingowych na parkingach krótko- i długoterminowych. Do parkingów długoterminowych, położonych w pewnej odległości od terminalu kursują minibusy. Więcej informacji na stronie: www.centralparking.cl.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się 10 km na północny zachód od Santiago de Chile. Z lotniska do centrum miasta prowadzi droga nr 68.

TAKSÓWKI

Taksówki są dostępne przed lotniskiem. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem. Spis licencjonowanych przez lotnisko firm znajduje się na stronie lotniska.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Dostępne są zarówno autobusy komunikacji miejskiej, jak i minibusy, kursujące do centrum Santiago de Chile.

Minibusy obsługują firmy Tur Transfer (www.turtransfer.cl) i Transvip (www.transvip.cl).
Autobusy obsługują firmy TurBus i CentroPuerto. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeropuertosantiago.cl

Adres

Aeropuerto Internacional Comodoro Arturo Merino Benítez
Casilla 79
Correo Aeropuerto Internacional
Santiago
Chile

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeromexico, Air Canada, Air France, American Airlines, Delta, LAN Airlines, Sky Airline.

Nawigacja dodatkowa