Treść główna

Lotnisko Brema

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Brema

(kod IATA: BRE, kod ICAO: EDDW)

Lotnisko położone w południowej części miasta, otoczone nową zabudową - teren w ostatnich latach zabudowany biurami i zabudową komercyjną. W 2008 roku lotnisko obsłużyło ponad 2,4 mln pasażerów. Operują z niego linie tradycyjne oraz tanie linie lotnicze. Pięćdziesiąt lini lotniczych oferuje połączenia do 52 miejsc na świecie

Na lotnisku są dwa budynki obsługi podróżnych - stary, gruntownie odnowiony gmach terminali 1-3, z którego korzystają tradycyjne linie lotnicze, oraz odrębny terminal E, dla pasażerów linii Ryanair. Lotnisko oferuje wiele usług i udogodnień w tym: bankomaty, oddział banku, kantor wymiany walut, oddział poczty, liczne restauracje, kawiarnie i bary, sklepy (w tym wolnocłowe), salon fryzjerski, kwiaciarnię i sale konferencyjne. Terminal jest otwarty od 3:00 do 23:00 (jeżeli loty się opóźniają to dłużej). Mapa lotniska i okolic dostępna na stronie: mapa lotniska. Wirtualna mapa terminali dostępna jest na stronie: virtual-tour.

Port lotniczy Brema jest oddalony o około 3,5 kilometra na południe od centrum Bremy. W pobliżu portu przebiega sieć autostrad (E22) oraz dróg krajowych.

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +49 (0) 421 - 55 95 0. Stanowisko informacji lotniskowej znajdują się w hali przylotów głównego terminala. Jest ono czynne codziennie od 6.00 do 23.00

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Pawilon firm znajduje się po wschodniej stronie parkingu I. Parkingi samochodów są zlokalizowane na parterze ww. parkingu. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

• AVIS Tel.: +49 (0) 421 - 55 80 55
• Budget Tel.: +49 (0) 421 - 59 700 16/17
• Europcar Tel.: +49 (0) 421 - 55 74 40
• HERTZ Tel.: +49 (0) 421 - 55 53 50
• Vanguard Tel.: +49 (0) 421 - 55 20 26/27
• SIXT Tel.: +49 (0) 421 - 55 20 81

Lotnisko posiada dwa nowoczesne parkingi wielopoziomowe położone w odległości paru metrów od terminala. Parking I udostępnia 2550 miejsc parkingowych, parking II około 1900. Obydwa parkingi wyposażone są w elektroniczne systemy oznakowania. Podążając za zielonymi strzałkami jest się naprowadzanym do najbliższego wolnego miejsca postoju. Kondygnacje parterowe w obydwu parkingach są zarezerwowane dla pań-kierowców. Miejsca dla niepełnosprawnych znajdują się odpowiednio: parking I – trzecie piętro, parking II – parter. Opłat parkingowych można dokonać w parkometrach lub w kasie biletowej na terenie terminala. Obydwa parkingi są otwarte 24h/dobę.

Zmotoryzowani z pojazdami o gabarytach większych od dopuszczalnych (maks. wys. 2m) nie mogą korzystać z ww. parkingów, ale do ich dyspozycji jest zewnętrzny parking P3 na tych samych zasadach. Przed terminalem jest limitowana liczba miejsc na postoje krótkookresowe (0.50 euro/20 min.); na terenie parkingu również są wydzielone miejsca dla postojów krótkoterminowych (1,10 euro/h). Pełny cennik dostępny na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Dojazd do lotniska jest bardzo dobrze oznaczony na wszystkich okolicznych drogach. Jadący z kierunku Hanoweru, Hamburga oraz Osnabrück powinni wybrać autostradę A1, a następnie zjechać na zjeździe „Arsten”; podróżujący z Bremerhaven powinni wybrać autostradę A27, następnie zjazd „Freihafen” oraz państwową autostradę B6.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed budynkiem terminala. Przejazd taksówką z głównej stacji kolejowej na lotnisko kosztuje około 10 Euro i trwa w przybliżeniu 20 minut (w zależności od natężenia ruchu).

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z Oldenburg oraz okolicznych miast i miasteczek odjeżdża na lotnisko autobus wahadłowy Luftibus. Istnieje możliwość rezerwacji przez biuro podróży lub bezpośrednio dzwoniąc pod numer +49 (0) 441 81 11 4.

TRANSPORT TRAMWAJOWY
Na lotnisko można dojechać bezpośrednio z głównej stacji kolejowej oraz z dworca autobusowego za pośrednictwem tramwaju nr 6, który zatrzymuje się prawie 22 metry od budynku odlotów. W godzinach szczytu tramwaj odjeżdża co 10 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 1,95 Euro, a czas przejazdu wynosi około 17 minut. Bilety do nabycia w głównym terminalu bądź w automacie w tramwaju.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.airport-bremen.de

Adres
Flughafen Bremen GmbH
Flughafenallee 20
28199 Bremen, Germany
PO box 28 61 52
28361 Bremen

Główni przewoźnicy
Loty do portu lotniczego Bremen obsługują między innymi rejsowe samoloty linii: Air Berlin, Air France, KLM, Lufthansa, SunExpress i Tunisair.

Dodatkowe informacje
Na terenie lotniska znajduje się muzeum lotnictwa oraz eksploracji kosmosu, gdzie wystawiony jest samolot Junkers G38 oraz pierwszy kosmiczny moduł laboratoryjny.

Lotnisko Brema - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa