Treść główna

Lotnisko w Hamburgu

RT
 
4.8 (1)
0

(kod IATA: HAM; kod ICAO: EDDH)

Międzynarodowe lotnisko położone 8,5 km na północny-zachód od centrum Hamburga. Jest najstarszym i czwartym pod względem wielkości lotniskiem w Niemczech. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce w 1912 roku. Od czasu otwarcia nowego terminalu w roku 2005, jest jednym z najnowocześniejszych lotnisk w Europie. Może obsłużyć równocześnie do 53 samolotów. W ciągu godziny może odbyć się na lotnisku do 48 lądowań i startów. Obsługuje rocznie około 13 milionów pasażerów.

 

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Mapa lotniska i terminali znajduje się na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, banki, kantor wymiany walut, poczta, apteka, kaplica, taras widokowy. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, pomieszczeń konferencyjnych i poczekalni dla pasażerów VIP. Można też skorzystać z masażu i usług fryzjera. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +49 (0)40 507 50        

Do dyspozycji pasażerów są punkty informacji lotniskowej na obu terminalach.

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów wielu firm, między innymi; Hertz, Avis, Sixt, Budget i Europcar. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku dostępne są parkingi krótko i długookresowe. Razem do dyspozycji pasażerów jest ponad 10 tysięcy miejsc parkingowych. Więcej informacji, cennik i mapa parkingu dostępne są na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest pomiędzy obwodnicami R2 i R3 na B433 i jest łatwo dostępne oraz oznakowane dla osób przybywających z Hamburga. Połączenie z lotniskiem zapewnia również autostrada A7 (zjazd 23, Schnelsen-Nord).

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalami. Orientacyjny czas podróży pomiędzy lotniskiem a centrum miasta to około 30 minut. Dostępne są także busy z kierowcą i limuzyny.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Doskonałą alternatywą podróży na lotnisko, szczególnie w godzinach szczytu jest transport publiczny. Czas podróży między lotniskiem a centrum miasta w zależności od wybranego połączenia autobusowego trwa od 20-40 minut. Lotnisko połączone jest z miastem i regionem wieloma liniami autobusowymi, które odjeżdżają sprzed terminali. Pełna lista linii autobusowych dostępna jest na stronie: autobusy.

TRANSPORT KOLEJOWY

Lotnisko połączone jest z centrum miasta kolejką S-Bahn (linia S1), która dowozi pasażerów do centrum w około 30 minut (25 minut do głównego dworca kolejowego). Pociągi odjeżdżają co 10 minut, wcześnie rano i późnym wieczorem co 20 minut. Uwaga: na stacji Ohlsdorf pociąg rozdziela się – na lotnisko jadą tylko 3 pierwsze wagony. Informacja ta jest podawana w języku niemieckim i angielskim.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.ham.airport.de

Adres

Flughafen Hamburg
Flughafenstrasse 1-3,
22335 Hamburg,
Germany

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeroflot, Air Baltic, Air Berlin, Air France, Atlas Blue, Austrian Airlines, Blue 1, British Airways, Brussels Airlines, Cathay Pacific, Czech Airlines, Delta AirLines, Lufthansa, easyJet, Emirates, Finnair, Flybe, Germanwings, Iberia, KLM, LOT, Malev, Norwegian, SAS, Swiss, TUIfly, Tunisair, Turkish Airlines, United Airlines, US Airways.

Dodatkowe informacje

Na terenie lotniska w Hamburgu znajduje się jedyny świecie hangar redukujący hałas. Wykorzystywany jest on przez techników Lufthansy przy testach silników remontowanych samolotów.

Lotnisko w Hamburgu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.8
Dojazd 
 
5.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
4.0  (1)
Restauracje 
 
4.0  (1)
Odprawa 
 
5.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Dla mnie jedno z lepszych lotnisk, przestronne, łatwe do poruszania się. Wszystko oznaczone, praktycznie nie można sie zgubić. Dodatkowo super taras widokowy, darmowy, na którym można podziwiać lądujące i startujące samoloty wprost przed sobą.
Z dodatkowych informacji lotnisko w Hamburgu samo generuje energię elektryczna za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu terminali.
Ocena łączna 
 
4.8
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa