Treść główna

Lotnisko w Houston

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: IAH; kod ICAO: KIAH)

Międzynarodowe lotnisko, położone 37 km na północ od centrum Houston, w stanie Teksas. Stanowi główny węzeł lotniczy dla Continental Airlines. Obsługuje ponad 43 mln pasażerów rocznie i jest ósmym lotniskiem w USA pod względem ilości korzystających z niego podróżnych. Lotnisko nosi imię 41. Prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Herberta Walkera Busha seniora.

Lotnisko posiada pięć terminali pasażerskich. Pomiędzy terminalami kursuje bezpłatny podziemny pociąg. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, banki, bankomaty, kantory wymiany walut, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci. Mapę terminala znajdziemy na stronie mapy. Pomiędzy terminalami B i C znajduje się hotel Houston Airport Marriott.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 281.230.3100

Punkty informacyjne znajdują się w terminalach A, B, C i D.

Na lotnisku znajduje się centrum wypożyczalni samochodów Consolidated Rental Car Facility, na które z terminali dojeżdża bezpłatny autobus. Do dyspozycji pasażerów są między innymi: Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz i National. Ich dane kontaktowe znajdziemy na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe na ponad 25 tysięcy samochodów.. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 37 km na północ od centrum Houston. Droga na lotnisko jest doskonale oznaczona.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Taksówki można zamówić u pracowników lotniska obsługujących komunikację miejską (Ground Transportation) Podróż z lotniska do centrum Houston kosztuje około 45 USD. Wszystkie taksówki wyposażone są w taksometr, ale istnieją także sztywne taryfy w zależności od strefy.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z miastem i okolicami lotnisko łączą prywatne autobusy oraz autobusy komunikacji miejskiej. Więcej informacji o wszystkich połączeniach uzyskamy na stronie: komunikacja.

Oficjalna strona internetowa lotniska

http://www.fly2houston.com/iah

Adres

George Bush Intercontinental Airport
2800 North Terminal Road
Houston, Texas 77032
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Continental Airlines, Delta, United Airlines, Aeromexico, Air France, British Airways, KLM, Lufthansa, Singapore Airlines.

Lotnisko w Houston - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa