Treść główna

Lotnisko w Nantes

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: NTE; kod ICAO: LFRS)

Międzynarodowe lotnisko położone 8 km na południowy zachód od centrum Nantes, w regionie Kraj Loary, we Francji. Jest największym lotniskiem w zachodniej Francji – może obsłużyć do 3 milionów pasażerów rocznie.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Mapa terminalu dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +33 (02) 4084 8000.

Punkty informacyjne znajdują się w halach 1 i 4 na parterze terminalu.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe, dostępne przed terminalem. Więcej informacji, mapy parkingów oraz cennik dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane - w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Nantes, tylko 8 km od centrum miasta.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem przed halą 1. Przed Halą 4 znajduje się specjalny telefon, dzięki któremu można zamówić taksówkę. Koszt przejazdu do centrum miasta wynosi około 25-30 euro. Wszystkie taksówki posiadają taksometr.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobus Ekspresowy Navette Tan Air łączy lotnsiko z dworcem kolejowym w centrum Nantes. Kursy autobusów są dopasowane do czasu odlotów i przylotów. Podróż zabiera tylko 20 minut, a bilet kosztuje 7 euro.

Dodatkowo lotnisko obsługiwane jest przez autobus numer 37, który dojeżddza do La Neustrie, gdzie można przesiąść sie w tramwaj numer 3, dojeżdzający do Place du Commerce w centrum miasta. Autobusy kursują co 20 minut, a w autobusie i w tramwaju ważne są normalne bilety komunikacji miejskiej. Więcej informacji na stronie www.tan.fr

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.nantes.aeroport.fr

Adres

Aéroport Nantes Atlantique
44346 Bouguenais
France

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aer Arann, Air France, Atlas Blue, Corsairfly, EasyJet, Iberia, Ryanair, Royal Air Maroc, Tunisair.

Lotnisko w Nantes - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa