Treść główna

Lotnisko Auckland

RT
 
4.9 (2)
0
Lotnisko Auckland

(kod IATA: AKL; kod ICAO: NZAA)

Międzynarodowe lotnisko położone w Mangere, 21 km od centrum Auckland. Jest głównym portem przesiadkowym linii lotniczych Air New Zealand i największym międzynarodowym portem lotniczym Nowej Zelandii, obsługującym rocznie ok. 13 milionów pasażerów. Jedyne połączenia lotnicze z Europy do Auckland oferuje Londyn Heathrow. Na lotnisku działają także firmy oferujące transport helikopterem.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: krajowy i międzynarodowy, położone blisko siebie. Mapy lotniska i terminali dostępne są na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, liczne sklepy, bankomaty, kaplica, poczta, muzeum, centrum masażu, bezpłatne prysznice. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, pomieszczeń konferencyjnych i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym place zabaw dla dzieci).

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +64 9 275 0789

Do dyspozycji pasażerów na parterze hali przylotów terminala międzynarodowego oraz w terminalu krajowym znajdują się punkty informacyjne: Visitors Information Centre. Na lotnisku można znaleźć także pracowników noszący niebieskie marynarki, którzy pomogą nam w razie problemu.

Na lotnisku na obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnia samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótkoterminowe, dostępne przy obu terminalach. Pierwsze 10 minut postoju na parkingach krótkookresowych przed terminalami jest bezpłatne. Strzeżony parking długookresowy znajduje się w odległości 150 metrów od budynku terminala. Więcej informacji i cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się ok. 21 km na południe od centrum Auckland, do którego prowadzi dobrze oznakowana droga szybkiego ruchu.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed halą przylotów terminala międzynarodowego i przed terminalem krajowym. Orientacyjny koszt przejazdu w jedną stronę wynosi około 60-80 NZD podróżując taksówką i 30-40 NZD podróżując minibusem (shared taxi – shuttle).

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Dobre połączenia z centrum Auckland i wieloma innymi miejscami w regionie oferuje firma MAXX. Więcej informacji na stronie: www.maxx.co.nz.

Najszybsze i najtańsze połączenie z centrum Auckland oferuje Airbus. Autobus kursuje, co 15 minut, podróż trwa około 40-50 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje tylko 15 NZD. Więcej informacji na stronie: www.airbus.co.nz.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.auckland-airport.co.nz

Adres

Auckland Airport
PO Box 73020
Manukau 2150
New Zealand

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aerolineas Argentinas, Air New Zealand, Air Nelson, Eagle Airways, Air Pacific, Cathay Pacific, Emirates, Korean Air, Malaysia Airlines, Quanta, Jeststar Airways, Sngapore Airlines, Virgin Blue.

Lotnisko Auckland - opinie

Ilość opinii: 2
Ocena łączna 
 
4.9
Dojazd 
 
5.0  (2)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (2)
Strefa wolnocłowa 
 
5.0  (2)
Restauracje 
 
4.5  (2)
Odprawa 
 
5.0  (2)
Poczekalnia 
 
5.0  (2)
Czystość 
 
5.0  (2)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Średniej wielkości lotnisko, bardzo dobrze oznakowane - co ułatwia jego szybkie opuszczenie. Bardzo miła obsługa, w ekspresowym tempie otrzymaliśmy wizy w paszporcie (bez żadnych pytań ze strony imigracyjnego). Polecam usługi https://www.supershuttle.co.nz/ dość tanio oraz znajdują się tuż przy wyjściu z lotniska.
Ocena łączna 
 
4.9
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Duze lotnisko. 2 terminale - na loty krajowe i miedzynarodowe. Miedzy nimi dobrze oznakowana trasa na zewnatrz (mozna wziac wozek lub taxi), okolo 7min pieszo.

Na loty krajowe, terminal maly, czysty i spokojny.
Na loty miedzynarodowe, duzy, czysty, wiele ludzi i turystow.

Wiele sklepow i restauracji. Dobre oznakowanie. WIele miejsc siedzacych.
Przyjemne lotnisko i ladne nowowzelandki pracujace na nim :)
Polecam!
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa