Treść główna

Lotnisko w Indianapolis

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: IND; kod ICAO: KIND)

Międzynarodowe lotnisko położone 11 km na południowy zachód od centrum Indianapolis, w stanie Indiana, w USA. Jego właścicielem i operatorem jest Indianapolis Airport Authority. Jest największym lotniskiem w stanie Indiana, zajmując około 7700 akrów. Lotnisko służy również jako centrum FedEx Express. Terminal pasażerski lotniska został pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Stanach Zjednoczonych po atakach terrorystycznych z 11 września 2001.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Interaktywną mapę lotniska znajdziemy na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, bankomaty, poczta, fryzjer, punkt czyszczenia butów, kantory wymiany walut.. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 (317) 487 9594.

Centrum informacyjne znajduje się w centralnej hali biletowej.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis i Budget. Ich pełna lista i dane kontaktowe znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest ponad 10 tysięcy miejsc parkingowych. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Dojazd na lotnisko jest świetnie oznaczony Lotnisko leży przy Airport Expressway.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Warto wiedzieć, że minimalna opłata za kurs z lotniska, niezależnie od dystansu wynosi 15 USD. Całkowita opłata – według wskazań taksometru. Jadąc poza obszar Indianapolis należy ustalić z kierowcą taryfę za przejazd. Zazwyczaj taksówkarzom dajemy także napiwek!

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z lotniska do centrum kursuje linia nr 8 firmy IndyGo. Autobusy kursują co 30 minut Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 1,75 USD, ze zniżką 0,85 USD.

Z lotniska do centrum kursują też autobusy linii zielonej Airport Express firmy IndyGo. Kursy odbywają się co 20 minut, w godzinach 5:00 – 21:00, przejazd non-stop trwa około 15 minut. Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 7 USD, ze zniżką 3,50 USD. Kupując bilet u kierowcy należy mieć odliczoną kwotę

Dostępne są także minibusy i autobusy hotelowe.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.indianapolisairport.com

Adres

Indianapolis International Airport Authority
7800 Col. H. Weir Cook Memorial Drive, Suite 100
Indianapolis, IN 46241-4941
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, American Airlines, Continental Airlines, Delta, United, US Airways.

Lotnisko w Indianapolis - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa