Treść główna

Lotnisko Calgary

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Calgary

(kod IATA: YYC; kod ICAO: CYYC)

Międzynarodowe lotnisko położone 17 km na północ od centrum Calgary w Albercie. Jest jednym z największych lotnisk w Kanadzie. Oferuje połączenia na kontynencie amerykańskim oraz do głównych miast europejskich. Rocznie obsługuje ponad 12 milionów pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal podzielony na 4 hale. Mapy terminala dostępne są na stronie internetowej lotniska. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bank, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, apteka, centrum medyczne, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci. Przewodniki po udogodnieniach dla pasażerów znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 403-735-1200.

Punkt informacyjny znajduje się na pierwszym piętrze terminala. Można uzyskać tu także informację turystyczną o regionie.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis i Budget. Pełna lista wypożyczalni i ich dane kontaktowe dostępne są na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 17 km na północ od miasta. Z centrum należy najpierw skierować się na wschód aż do osiągnięcia drogi nr 2, a następnie cały czas podążać drogą nr 2 na północ. Zjazd do lotniska aleją 96 NE.

TAKSÓWKI I LIMUZYNY
Taksówki dostępne są przed lotniskiem. Dostępnych kilka firm obsługujących taksówki. Koszt dojazdu do centrum około 27-30 CAD.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z miastem i okolicami łączy kilka linii autobusowych. Autobus numer 57 odjeżdża sprzed hali przylotów i dowozi pasażerów do stacji „Whitehorn”, gdzie można przesiąść się na pociąg C-Train, który dojeżdża do centrum (linia 202). Do centrum jeździ także szybki autobus (BRT-bus rapid transit) nr 301, który odjeżdża z North Pointe (tam dostać się można sprzed hali przylotów autobusem nr 430). Wszystkie połączenia obsługuje miejskie przedsiębiorstwo komunikacji – Calgary Transit. Bilet normalny kosztuje 2,50 CAD. Więcej informacji na stronie internetowej: www.calgarytransit.com.

Autobus lotniskowy Airporter Bus dowozi pasażerów do hoteli znajdujących się w centrum miasta. Dostępne są też minibusy oraz autobusy dalekobieżne. Większość hoteli w regionie oferuje transport autobusowy na lotnisko. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.calgaryairport.com

Adres
Calgary International Airport
2000 Airport Road NE,
Calgary, Alberta T2E 6W5,
Canada

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Air Canada Jazz, British Airways, Lufthansa, KLM, American Airlines, Delta, Continental, United, West Jet. 

Lotnisko Calgary - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa