Treść główna

Lotnisko w Honolulu

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: HNL; kod ICAO: PHNL)

Międzynarodowe lotnisko położone 5 km na zachód od centrum Honolulu, na wyspie Oahu. Jest największym portem lotniczym na Hawajach. Jest jednym z ważniejszych lotnisk w USA. Rocznie obsługuje ponad 21 milionów pasażerów. Z lotniska korzysta ponad 27 linii lotniczych, oferujących połączenia krajowe i międzynarodowe.

Lotnisko posiada jeden główny terminal pasażerski oraz dwa pomocnicze terminale. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, banki, bankomaty, kantory wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci. Mapę terminala znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 808 836-6413

Punkty informacyjne znajdują się w kilku punktach głównego terminala i otwarte są od 4:00 do 1:00.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm. Do dyspozycji pasażerów bezpośrednio na lotnisku są: Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz i National. Ich dane kontaktowe znajdziemy na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji znajdziemy na stronie parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 5 km na zachód od centrum Honolulu, na wyspie Oahu. Do miasta prowadzą bezpośrednio drogi: Nimitz Highway i the Queen Liliuokalani Freeway H-1.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Podróż z lotniska do Waikiki kosztuje około 35-40 USD, plus 0,35 USD za każdą torbę. Wszystkie taksówki wyposażone są w taksometr.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z miastem i okolicami lotnisko łączą prywatne autobusy oraz autobusy komunikacji miejskiej.

Atobus lotniskowy Waikiki Express firmy Roberts Hawaii oferuje połączenie z lotniska do hoteli w Waikiki. Autobusy kursują co 20-25 minut w dzień i co godzinę między 3 a 5 w nocy. Bilet w jedną stronę kosztuje 9 USD.

Komunikacja miejska obsługiwana jest przez firmę „The Bus”. Autobusy linii 19 i 20 kursują z lotniska (na wchód) do Waikiki przez Honolulu lub (na zachód) do Hickam Air Force Base (linia numer 19) i do Pearlridge Shopping Centem (linia numer 2). Bilet w jedną stronę kosztuje 2 USD dla dorosłych i 1 USD dla dzieci. Autobusy kursują co 30 minut.

Lotnisko obsługiwane jest także przez prywatne firmy oferujące przewozy minibusami. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.hawaii.gov/hnl

Adres

Honolulu International Airport
300 Rodgers Boulevard No 4
Honolulu
Hawaii 96819-1897
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Air Pacific, American Airlines, China Airlines, Delta Air Lines, Japan Airlines, Korean Air, Quantas, US Airways, United Airlines, Hawaian Airlines. 

Lotnisko w Honolulu - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa