Treść główna

Lotnisko Fort Lauderdale Hollywood Miami

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Fort Lauderdale Hollywood Miami

(kod IATA: FLL; kod ICAO: KFLL)

Międzynarodowe lotnisko położone 5 km na południowy zachód od centrum Fort Lauderdale, w stanie Floryda w USA, ulokowany niedaleko miast Hollywood i Dania Beach, 34 km na północ od Miami. Jest jednym z największych portów lotniczych na Florydzie. Rocznie obsługuje około 22 milionów pasażerów, co sytuuje go na 22 miejscu wśród najruchliwszych lotnisk USA. Obecnie jest najszybciej rozwijającym się portem lotniczym USA i plasuje się wśród 50 najruchliwszych lotnisk świata. Oferuje codzienne połączenia do 55 miast w USA oraz połączenia do Kanady, Ameryki Łacińskiej i Południowej.

 

Lotnisko posiada cztery terminale pasażerskie położone blisko siebie. Mapy terminali dostępne są na stronie:  mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, kaplica, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu Wi-Fi, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego w pobliskim hotelu. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: 1 866 435 9355 lub +1 954 359 1200

Punkty informacyjne znajdują się w halach przylotów i odlotów wszystkich terminali.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i National. Pełna lista wypożyczalni i ich dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe na ponad 12000 samochodów. Parkingi długoterminowe obsługuje bezpłatny autobus. Więcej informacji i cennik na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się ok. 5 km na południowy zachód od centrum Fort Lauderdale, niedaleko miast Hollywood i Dania Beach, 34 km na północ od Miami. Dojazd na lotnisko możliwy jest z wielu głównych dróg, w tym z  I-95, I-75, I-595, U.S. 1 i Florida's Turnpike.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Lotnisko obsługiwane jest przez żółte taksówki firmy Yellow Cab. Wszystkie taksówki wyposażone są w taksometr. Więcej informacji dostępnych jest pod numerem telefonu: +1 954-777-7777.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobusy komunikacji miejskiej firm Broward County Transit (BCT) (www.broward.org/bct/) i Tri-Rail (www.tri-rail.com) łączą lotnisko z wieloma miejscami w regionie. Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalami.

Dostępne są także minivany firmy GO Airport Shuttle oferujące transport w wybrane miejsce. Więcej informacji i taryfy na stronie www.floridalimo.com.

Większość hoteli w regionie oferuje bezpłatne autobusy kursujące na lotnisko.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.broward.org/airport

Adres

Fort Lauderdale Hollywood International Airport
320 Terminal Drive
Fort Lauderdale, Florida 33315,
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Kanada, Delta, Delta Connection, Northwest, Allegiant Air, Continental Airlines, American Airlines, Air Jamaica, Tomas Cook, TUIfly, Jet Blue, US Airways.

Lotnisko Fort Lauderdale Hollywood Miami - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa