Treść główna

Lotnisko Bilbao

RT
 
5.0 (1)
0
Lotnisko Bilbao

(kod IATA: BIO; kod ICAO: LEBB)

Międzynarodowe lotnisko położone 12 km na północ od Bilbao w północnej Hiszpanii. Każdego roku obsługuje ponad 4 miliony turystów. Wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze do połączeń międzynarodowych, ale stanowi też ważny hub dla lotów w północnej Hiszpanii. Jest to średniej wielkości, ale nowoczesne lotnisko.

Lotnisko posiada jeden, oryginalny terminal pasażerski nazywany często „La Paloma” – gołąb, ze względu na swój oryginalny kształt. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantory wymiany walut, biura podróży. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +34 902 404 704.

Stanowiska informacyjne Aena znajdują się na wszystkich trzech kondygnacjach terminala, a biuro informacji turystycznej i biznesowej znajduje się na drugim piętrze.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów kilku firm, między innymi: Hertz, Avis, i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się trzy parkingi: ogólny (P1), długoterminowy (P2) i ekspresowy dla postojów poniżej 30 minut.Razem do dyspozycji podróżnych jest ponad 3500 miejsc parkingowych. Więcej informacji, mapy parkingów i cennik dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Bilbao ma doskonałe połączenia z północnymi rejonami Hiszpanii – trasa A-8, która prowadzi do Santander na Zachodzi i do San Sebastian, Irun i Francją na wschodzie. Trasa AP-68 udostępnia połączenia z miastami: Vitoria, Logroño, Zaragoza, Barcelona, Burgos i Madryt. Z centrum Bilbao do lotniska prowadzą cztery możliwe drogi, które są dobrze oznakowane.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Czas podróży do centrum Bilbao to około 15-20 minut. Cena za przejazd kształtuje się na poziomie 20 euro.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobus Termibus (Bizkaibus linia numer 3247), kursujący pomiędzy Bilbao a lotniskiem zatrzymuje się przy Gran Via 79, Plaza Moyua i Alameda Recalde 11. Autobusy kursują co 20 minut. Więcej informacji na stronie: autobusy.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.aena.es/bilbao

Adres
Aeropuerto de Bilbao
48180 Loiu. Vizcaya
Spain

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aer Lingus, Air Berlin, Air Europa, Air France, Brussels Airlines, Clickair, easyJet, Iberia, Lufthansa, SAS, Spanair, TAP Portugal, Vueling Airlines.

Lotnisko Bilbao - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
5.0  (1)
Restauracje 
 
5.0  (1)
Odprawa 
 
5.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Opinie użytkownika: 1
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko doskonałe. Nie dość, że piękne, bo zaprojektowane przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava, to jego prosta w połączeniu z wygodą urzeka. To naprawdę lotnisko typu user-friendly. Malutkie, ale jest gdzie usiąść, zjeść i zrobić zakupy. A jakie widoki przy podchodzeniu do lądowania....
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa