Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Dalaman

(kod IATA: ADA; kod ICAO: LTAF)

Międzynarodowe lotnisko położone 20 km na południowy zachód od Dalaman, na wybrzeżu Morza Egejskiego, w Turcji. Lotnisko oferuje połączenia do ponad 120 miejsc w Europie, Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Rocznie obsługuje ponad 3 miliony pasażerów.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: stary terminal krajowy używany przez Turkish Airlines i nowy czteropiętrowy terminal międzynarodowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy (w tym bezcłowe), banki, bankomaty, kantor wymiany walut, centrum medyczne, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +90.252.792 5555.

Punkt informacyjny znajduje się na terenie terminala międzynarodowego.

Na lotnisku jest możliwość wynajęcia samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów terminala międzynarodowego. Na lotnisku dostępne są między innymi:

  • Europcar, tel. + 90 252 792 54 14
  • Avis, tel. +90 252 792 51 18
  • Budget, tel. +90 252 792 51 50 - 51

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe, dostępne przed terminalem. Razem około 550 miejsc parkingowych.

Komunikacja

Komunikację na lotnisku zapewniają taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się terminalem. Orientacyjne ceny za przejazd i więcej informacji znajdziemy na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko obsługuje firma Havas, oferująca połączenia autobusowe do Marmaris, przez Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, oraz do Fethiye. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska

Adres

ATM Dalaman Havalimani Dis Hatlar Terminali
48780 Dalaman
Turkey

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeroflot, Aerosvit, Cyprus Turkish Airlines, EasyJet, Jet2com, Monarch Airlines, Onur Air, Rossiya, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, Transavia, TUIfly, Turkish Airlines.

Nawigacja dodatkowa