Treść główna

Lotnisko Caracas

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Caracas

(kod IATA: CCS; kod ICAO: SVMI)

Międzynarodowe lotnisko, położone 21 km na północ od Caracas, w miejscowości Maiquetía jest największym portem lotniczym Wenezueli i obsługuje ok. 8 milionów pasażerów rocznie. Lotnisko zostało nazwane na cześć urodzonego w Caracas Simona Bolivara – bohatera walczącego o niepodległość Ameryki Południowej.

Lotnisko posiada trzy położone blisko siebie terminale pasażerskie: krajowy, międzynarodowy i pomocniczy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut, poczta i apteka. Istnieje również możliwość skorzystania z Internetu, faxu i poczekalni dla pasażerów VIP. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Naprzeciwko hali przylotów terminala międzynarodowego znajduje się też Hotel Eurobuilding Express.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +58 (0212) 303 1329

Do dyspozycji pasażerów są punkty informacji lotniskowej: dwa stanowiska na terminalu międzynarodowym i jedno na terminalu krajowym.

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów wielu firm: Aco Alquiler, Amigo, Auto 727, Avis, Budget, Hertz, Margarita Rental i Rojas. Stanowiska wypożyczalni dostępne są w obu terminalach.

Na lotnisku dostępne są parkingi krótko i długookresowe. Razem do dyspozycji pasażerów jest ponad 4560 miejsc parkingowych, na trzech parkingach.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 20 km na północny-zachód od miasta. Aby dojechać do centrum należy się kierować droga nr 2.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalami. Na lotnisku znajduje się punkt taxi, gdzie można zamówić transport do miasta i zapłacić za niego z góry. Polecane jest korzystanie z taksówek autoryzowanej przez lotnisko firmy Corporación Anfitriones de Venezuela.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem. Autobusy firmy UCAM kursują z lotniska do centrum miasta. Przystanki na trasie usytuowane są dość blisko metra. Podróż do centrum miasta trwa około 40 minut.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeropuerto-maiquetia.com.ve

Adres

Aeropuerto Internacional de Maiquetía Simón Bolívar
Maiquetía, Edo Vargas,
Venezuela 1161

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aerolíneas Argentinas, Air Canada, Air Europa, Air France, Alitalia, American Airlines, Aserca Airlines, Avianca, Avior Airlines, Continental Airlines, Conviasa, Copa Airlines, Cubana de Aviación, Dutch Antilles Express, Delta Air Lines, Iberia, Iran Air, LAN Airlines, LAN Perú, Lufthansa, Mexicana, Santa Barbara Airlines, Sol Dominicana Airlines, Lacsa, TACA, TAM, TAP Portugal, Varig, Venezolana.

Lotnisko Caracas - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa