Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Sultan Abdul Aziz Shah Kuala Lumpur

(kod IATA: SZB; kod ICAO: WMSA)

Międzynarodowe lotnisko położone Subang, w Malezji, 54 km od lotniska KLIA, 24 km oc centrum Kuala Lumpur. Znane jest jako Port lotniczy Subang. Jest portem lotniczym obsługującym głównie samoloty general aviation i samoloty turbośmigłowe. Były plany by to lotnisko obsługiwało tanie linie lotnicze, ale nie zgodzili się na to mieszkańcy i rząd. Przed 1998, kiedy otwarto nowy port lotniczy w Sepang był głównym portem lotniczym obsługującym Kuala Lumpur. Na lotnisku działa wiele aeroklubów i szkół latania. W 2007 roku port lotniczy obsłużył prawie 810 tysięcy pasażerów.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: terminal 2 i 3. (Terminal 1 został zlikwidowany) Na lotnisku znajduje się też terminal cargo. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, bary, sklepy, bankomaty. Istnieją plany rozwoju terminala 3.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +603 78461833

Przed lotniskiem znajduje się parking dla samochodów osobowych. Najlepiej parkować przed terminalem 2.

Komunikacja
Lotnisko położone jest około 24 km od Kuala Lumpur.

TAKSÓWKI
Przed lotniskiem znajduje się postój taksówek. Specjalne kupony na przejazd należy nabyć w punkcie koło postoju. Orientacyjne ceny przejazdu to: lotnisko KLIA – RM 70, terminal tanich linii lotniczych LCCT – RM 75, centrum Kuala Lumpur – RM 36.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.malaysiaairports.com.my

Adres
Sultan Abdul Aziz Shah Airport
Selangor - 43900
Malaysia

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Malaysia Airlines, Berjaya Air, Firefly, Vista jet.

Nawigacja dodatkowa