Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Hanoi

lotnisko-Hanoi
Widok na płytę lotniska Noi Bai
Fot. David McKelvey

(kod IATA: HAN; kod ICAO: VVNB)

Międzynarodowe lotnisko położone 45 km na północ od Hanoi. Jest drugim, co do wielkości i jednym z trzech międzynarodowych portów lotniczych Wietnamu. Rocznie obsługuje ponad 5 milionów pasażerów. Lotnisko jest rozbudowywane a w planie jest budowa terminala 2.

 

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla pasażerów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +84 (0)4 827 1513

Do dyspozycji pasażerów jest punkt informacji lotniskowej znajdujący się w hali przylotów 

Przed lotniskiem znajdują się parkingi krótko i długoterminowe.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, minibusy i autobusy.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Orientacyjny czas podróży pomiędzy lotniskiem a centrum miasta to około 30-45 minut. Cena jest stała i wynosi 250 tysięcy VND. W razie ewentualne zmiany cen – cennik wywieszony jest przy postoju taxi. Radzimy nie korzystać z nieoznakowanych pojazdów – znane są przypadki napadów i rabunków.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z centrum miasta można dostać się na lotnisko autobusami miejskimi. Lotnisko obsługują linie numer 7 (do stacji autobusowej Kim Ma) i 17 (do stacji autobusowej Long Bien). Czas przejazdu do miasta to około 60 minut, natomiast koszt podróży to 3 tysiące VND. Autobusy kursują co 15-20 minut od 5.00 do 22.00. Przystanek autobusowy znajduje się po prawej stronie terminala. Niestety niektórzy kierowcy odmawiają czasami zabierania pasażerów z dużymi bagażami.

Dostępny jest także Airport minibusy, ale odjeżdża do miasta, dopiero gdy zajęte są wszystkie miejsca. Przejazd kosztuje około 30 tysięcy VND (2 USD). W centrum miasta autobus zatrzymuje się naprzeciwko biura Vietnam Airlines na Quang Trung.

Oficjalna strona internetowa lotniska

brak

Adres

Hanoi - Noi Bai International Airport
NASCO,
Soc Son District,
Hanoi, 10.000,
Vietnam

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeroflot, Air Asia, Air France, Cathay Pacific, Cebu Pacific, China Airlines, Eva Air, Japan Airlines, Korean Air, Malasia Airlines, Vietnam Airlines, Indochina Airlines, Jetstar Pacific Airlines.

Nawigacja dodatkowa