Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Kilimandżaro

(kod IATA: JRO, kod ICAO: HTKJ)

Międzynarodowe lotnisko położone 40 km na południowy-wschód od miasta Arusha i 30 km na południowy zachód od miasta Moshi w Tanzanii, w pobliżu masywu Kilimandżaro. Znane jao lotnisko KIA, mimo że oficjalny kod IATA to JRO. Jest jednym z największych portów lotniczych w Tanzanii. W 2006 obsłużył ponad 480 tys. pasażerów.

Lotnisko jest nieduże i dysponuje jednym terminalem. Do dyspozycji pasażerów pozostają kantor wymiany walut, poczta, sklepy, kawiarnia i restauracja. Istnieją także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Niedaleko lotniska znajduje się hotel.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +255 27 2554252 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przed lotniskiem znajduje się niewielki parking.

Komunikacja

Lotnisko położone 40 km na południowy-wschód od miasta Arusha. Czas dojazdu do miasta to około 45 minut. Bardzo często hotele zapewniają własny transport.

TAKSÓWKI

Taksówki są dostępne przed lotniskiem. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Istnieje komunikacja autobusowa z centrum miasta Arusha. Mini autobusy zabierają do 6 osób. Podróż trwa około 60 minut.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.kilimanjaroairport.co.tz

Adres

Kilimanjaro International Airport
P.O. Box 10
KIA Tanzania, East Africa.

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Tanzania, British Airways, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, KLM, Precision Air, ZanAir.

.

Nawigacja dodatkowa