Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Kownie

(kod IATA: KUN; kod ICAO: EYKA)

Międzynarodowe lotnisko w Kownie. Jest to drugi, co do wielkości port lotniczy Litwy. Terminal znajduje się w miejscowości Karmelava, 15 km na północny wschód od centrum Kowna. W 2007 roku lotnisko obsłużyło prawie 400 tysięcy pasażerów (60% więcej niż w 2006 roku), w 2008 ? ponad 410 tysięcy. Głównym operatorem na lotnisku jest Ryanair, który używa lotniska w Kownie jako swój port docelowy na Litwie.

Lotnisko posiada jeden terminal. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kantor wymiany walut, bank, bankomat, pokoje dla matek z dzieckiem, kawiarnia, sklepy. Istnieje możliwość dostępu do Internetu, i skorzystania z pokoju dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +370 37 399 307 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na parterze terminala w hali przylotów.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Do dyspozycji podróżnych są między innymi: Avis, Budget, Europcar, Hertz, a także wiele lokalnych firm. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku przed terminalem znajdują się dwa parkingi krótkoterminowe: P1 i P2 (cena za godzinę postoju ? 4 LTL, za dobę ? 30 LTL) oraz parking długoterminowy P3 (cena za dobę 12 LTL, za tydzień ? 84 LTL, za miesiąc ? 372 LTL).

Komunikacja
System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki i autobusy. Lotnisko znajduje się bezpośrednio przy drodze A6.

TAKSÓWKI
Taksówkę można zamówić telefonicznie bądź skorzystać z samochodów na postoju przed budynkiem terminala.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotnisko do Kowna kursują:

  • Autobus miejski numer 29 - na trasie Viciunai - Panemune - dworzec kolejowy - dworzec autobusowy - Savanoriu - lotnisko (Karmelava), rozkład jazdy na stronie: www.transportas.kaunas.lt
  • Shuttle bus numer 120 - na trasie Zamek w Kownie - Savanoriu - lotnisko (Karmelava).

Kaunas Airport Express zapewnia połączenia do Wilna skorelowane z odlotami i przylotami. Dokładny rozkład jazdy i możliwość rezerwacji biletu na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.kaunasair.lt

Adres
State Enterprise KAUNAS AIRPORT
Karmelava LT-54460
Kaunas dist.,
Lithuania

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje następujące linie lotnicze: Air Baltic i Ryanair.

Nawigacja dodatkowa