Treść główna

Lotnisko Dar es Salaam

RT
 
3.2 (1)
0
Lotnisko Dar es Salaam

(kod IATA: DAR, kod ICAO: HTDA)

Lotnisko imienia Juliusa Nyerere, leży ok. 8 km na południowy-wschód od centrum Dar es Salaam. Jest największym portem lotniczym w Tanzanii. Lotnisko otwarte jest 24 godziny na dobę, posiada jeden pas startowy o długości 3000 metrów.

Lotnisko dysponuje 2 terminalami: krajowym i międzynarodowym. Do dyspozycji pasażerów pozostają bank, kantor wymiany walu, bankomaty, poczta, sklepy z pamiątkami i sklep duty free, kawiarnia i restauracje. Dostępnych jest także kilka agencji biur podróży i sala konferencyjna. Istnieją także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerami telefonów +255 22 2844212, 2844371, 2844372, 2844224

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w obu terminalach.

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie samochodów firm: Tanzania Rent a Car i Avis.

Parkingi znajdują się przy obu terminalach. Przed terminalem 1 znajduje się parking bezpłatny. Przy terminalu 2 (międzynarodowym) dostępne są tylko płatne miejsca postojowe. Opłata za parking możliwa tylko gotówką.

Komunikacja

Dojazd do lotniska drogą Nyerere Road, znaną także jako Pugu Road. Lotnisko położone jest 8 km na południowy zachód od centrum Dar es Salaam - 30 minut drogi samochodem.

TAKSÓWKI

Taksówki są dostępne przed lotniskiem. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem. Cena do centrum miasta w maju 2008 roku kształtowała się na poziomie 33 dolarów amerykańskich.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Istnieje dobra komunikacja autobusowa z centrum miasta. Przystanek znajduje się ok. 500 m od budynku terminala. Autobusy do centrum miasta kursują co 15 minut.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.jnia.aero

Adres

Julius Nyerere International Airport
P. O. Box 18032
Dar es Salaam,
Tanzania

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air India, Air Malawi, Air Zimbabwe, Air Tanzania, British Airways, Emirates, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, KLM, Precision Air, Qatar Airways, South African Airways, Swiss, Zambian Airways, ZanAir.

Lotnisko Dar es Salaam - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
3.2
Dojazd 
 
3.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
3.0  (1)
Restauracje 
 
3.0  (1)
Odprawa 
 
4.0  (1)
Poczekalnia 
 
3.0  (1)
Czystość 
 
2.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko zaskakuje dość bogatą jak na afrykańskie warunki ofertą stoisk itp obiektów.Cała reszta to klimat stricte afrykański.Brudne obiekty na co ma wpływ również suchy klimat niestety też duża niedbałość autochtonów.Bardzo duże nie mniej ciasne poczekalnie.to jak się zachowują sami autochtoni i jak traktują wszystko wokół to tłumaczy dlaczego dbałość o czystość to w mojej ocenie 2.Bagaż traktowany jest dość frywolnie,przyglądałem się pakowaniu do samolotów przez ponad godzinę i cieszę się że zawsze zabezpieczam walizki bo gdzie jak gdzie ale tutaj powinna być ona pancerna.
Ocena łączna 
 
3.2
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
2.0

Nawigacja dodatkowa