Treść główna

Lotnisko Haneda Tokio

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Haneda Tokio

(kod IATA: HND, kod ICAO: RJTT)

Międzynarodowe lotnisko położone na sztucznej wyspie u wybrzeży Zatoki Tokijskiej w okręgu Ōta, w stolicy Japonii - Tokio. W 2008 roku był czwartym portem lotniczym świata pod względem ruchu pasażerskiego, obsługując prawie 67 milionów pasażerów. Port lotniczy Haneda powstał w 1931 roku, do 1978 będąc jedynym portem lotniczym obsługującym Tokio. W 1978 otwarto port lotniczy Narita, który przejął prawie cały ruch międzynarodowy z portu Haneda. Pomimo faktu, że lotnisko oficjalnie nazywa się "Międzynarodowy port lotniczy Tokio", aktualnie obsługuje jedynie loty krajowe oraz trzy połączenia międzynarodowe - do Seulu, Szanghaju i Hongkongu.

W skład lotniska wchodzą 3 terminale pasażerskie, terminale 1 i 2 są połączone podziemnym korytarzem. Do terminala międzynarodowego kursuje bezpłatny autobus. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kantor wymiany walut, bank, bankomaty, poczta, apteka, pokoje dla matek z dzieckiem, kawiarnie, sklepy, przechowalnie bagażu.. Podróżni mogą skorzystać z usług dentysty, kliniki medycznej, fryzjera i salonu masażu. Istnieje możliwość dostępu do Internetu, wynajęcia telefonu, skorzystania z faksu i ksero. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Lotnisko dysponuje także specjalnym terminalem dla VIP-ów.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerami telefonów +81 476 322 802 lub +81 476 348 000

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w obu terminalach, główne centrum informacyjne w terminalu 1. Punkt informacji turystycznej znajduje się w terminalu 1.

W halach przylotów obu terminali dostępne są wypożyczalnie samochodów firm: Toyota, Nissan, Nippon, Japaren, Mazda. Punkty otwarte są od 8.00 do 20.00, niektóre do 22.00.

Parkingi znajdują się przy obu terminalach. Więcej informacji na stronie: parking.

Komunikacja
System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, limuzyny, pociągi i autobusy.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotniska odjeżdżają autobusy do centrum Tokio, na lotnisko Narita, do głównych tokijskich hoteli, a także do okolicznych miast. Więcej informacji na stronie autobusy.

TRANSPORT KOLEJOWY
Lotnisko obsługiwane jest przez dwie firmy: Keihin Kyuko Railway (Keikyū) i Tokyo Monorail.

  • Keihin Kyuko Railway (Keikyū) – obsługuje połączenia do Shinagawa Station (19 min.) i do Yokohama Station (27 min.)
  • Tokyo Monorail – obsługuje połączenia do Hamamatsuchō Station

Dodatkowo Keisei Electric Railway oferuje połączenie na lotnisko Narita.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.tokyo-airport-bldg.co.jp/en/

Adres
Haneda Airport 3-Chome,
Ohta-ku,
Tokyo 144-0041,
Japan

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Korean Air, All Nippon Airways, China Eastern Airlines, China, Japan Airlines.

Lotnisko Haneda Tokio - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa