Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Keflavík Rejkiawik

(kod IATA: KEF, kod ICAO: BIKF)

Największe lotnisko Islandii, które znajduje się na półwyspie Reykjanes niedaleko Keflavíku, 50 km na zachód od Reykjavíku. Nazywane jest zazwyczaj Międzynarodowym Portem Lotniczym Reykjavíku. Z lotniska odbywają się jedynie loty międzynarodowe (z wyjątkiem letniego połączenia do Akureyri w związku z turystycznym ruchem rejsowym linii Icelandair). Loty krajowe, a także loty na Grenlandię i Wyspy Owcze, obsługuje krajowy Port lotniczy Reykjavík. Port lotniczy Keflavík jest także portem macierzystym dla Icelandair oraz Iceland Express. Lotnisko w Keflavíku jest lotniskiem rezerwowym dla lądowania promów kosmicznych NASA w przypadku niemożności lądowania w Stanach Zjednoczonych lub awarii na pokładzie statku.

Port lotniczy Reykjavík posiada jeden terminal pasażerski: Terminal im. Leifa Erikssona. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, plac zabaw, kantor wymiany walut, bank, restauracje, kawiarnie, bary, sklepy Istnieją także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Interaktywna mapa lotniska znajduje się na stronie: mapa

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +354 425 6000 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Punkt nformacji turystycznej znajduje się w hali przylotów lotniska, tel. +354 425 0330, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są:

  • Avis, tel. +354 591 4000
  • Hertz, tel. +354 50 50 600
  • National, tel. +354 568 6915
  • Budget, tel. +354 567 8300

W pobliżu terminali usytuowany jest parking kryty Alex Inside Parking. Koszt pozostawienia pojazdu na 1 dzień – 3,800 ISK, 7 dni – 8,000 ISK. W bliskiej odległości od lotniska usytuowany jest drugi parking. Koszt pozostawienia samochodu to 100 ISK za 50 minut i 630 ISK za dzień. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko Keflavik International Airport znajduje się ok 50 km na południowy zachód od Reykjaviku. Do lotniska Keflavík można dojechać z miasta Reykjavik samochodem w ciągu 40 minut..

TAKSÓWKI
Taksówki dostępne są przed lotniskiem. Podróż trwa średnio 40 minut. Przewozem pasażerów zajmują się dwie firmy:

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Linia Flybus łączy lotnisko z centrum Reykiawiku. Autobusy odjeżdżają do miasta 35-40 minut po danym przylocie, a podróż trwa 40-50 minut. Bilety można nabyć w automacie, mieszczącym się przy wyjściu z Terminalu, bądź online ze strony przewoźnika www.re.is, gdzie także znajduje się szczegółowy rozkład jazdy. W centrum miasta autobus zatrzymuje się na dworcu BSÍ Bus Terminal, skąd możliwe są transfery do hoteli, krajowego portu lotniczego i innych lokalizacji.

Minibusy linii Blueline łączy Terminal Leifur Eiríksson i Blue Lagoon z Reykiawikiem oraz z Aðalbílar. Więcej informacji oraz rozkład jazdy znaleźć można na stronie www.reykjanesbaer.is.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.keflavikairport.com

Adres

Keflavik International Airport Ltd.
235 Keflavikurflugvollur,
Iceland

Główni przewoźnicy

Główne linie lotnicze obsługujące połączenia z lotniska Keflavik to Icelanair, Icelandexpress, Air Iceland, Germanwings, Air Berlin, British Airways, Lufthansa, SAS.

Nawigacja dodatkowa