Treść strony

Treść główna

Opinie o agencjach online (OTA)

eDreams powstało w marcu 1999 roku, założone przez Javier Perez- Tenessa Block. Jedna z największych firm turystycznych e-commerce w Hiszpanii, a także w czołówce OTA w Europie. Oferuje bilety lotnicze, hotele oraz połączenie obu tzn. wycieczki. U tego OTA możemy również wynająć samochód. Brak polskiej wersji językowej.
BudgetAir.com jest częścią Travix International B.V, posiadającego bogate portfolio stron inernetowych na całym świecie. Specjalizują się one w sprzedaży lotów, rezerwacji hoteli oraz w wynajmie samochodów. Do globalnych marek należą: CheapTickets, BudgetAir, Vayama, Vliegwinkel oraz Flugladen. OTA oferuje bilety lotnicze, zakwaterowanie oraz wynajem samochodów.

eSKY.pl to Internetowe Centrum Podróży oferujące bilety lotnicze, hotele, wynajem samochodów ale także bilety kolejowe. Firma powstała w 2004 roku. Działa też w Bułgarii i Rumunii, a w 2011 roku weszła na rynek brazylijski, gdzie działa pod nazwą eDestinos.com.br. Dzięki obecności w Brazylii firma podpisała umowy z wieloma liniami działającymi w Ameryce Południowej i obecnie jest jedynym polskim serwisem, który sprzedaje bilety lotnicze regionalnych przewoźników południowoamerykańskich.

Opodo jest miedzynarodową agencją turystyczną oferujacą bilety lotnicze, hotele i samochody. Do 2011 roku ponad 99% udziałów w Opodo posiadał Amadeus. Od 2011 roku Opodo wchodzi w skład grupy ODIGEO. Firma ma podpisane umowy z ponad 500 liniami lotniczymi. Opodo działa w 14 krajach m.in. w UK, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Belgii, Szwecji, we Włoszech i w Polsce. W krajach Skandynawskich Opodo działa Opodo Travellink AB.

Portal Tripsta.pl należy do firmy Travelplanet24. Tripsta istnieje od kwietnia 2005, a jego założycielami i jednocześnie właścicielami są Philipp Brinkmann i Kristof Keim. Firma zaczęła działać na polskim rynku w 2010 roku. 
Serwis sprzedaje wyłącznie bilety lotnicze. System rezerwacji wykorzystywany przez Tripsta pozwala na łączenie na jednej rezerwacji nie tylko lotów współpracujących ze sobą linii lotniczych, ale wszystkich linii (zarówno tanich i regularnych przewoźników). 

Polski portal internetowy Flipo.pl należy do grupy Pelikan, która isnieje na rynku od ponad 14 lat. Flipo umożliwa rezerwację biletów lotniczych ale także pakietów, wycieczek, hoteli i samochodów. Serwis oferuje ciekawą opcję - kalendarze w których można sprawdzić w jakich terminach są dostępne promowane bilety.

Firma rozpoczęła działalnośc na rynku w 1990 roku, jako lokalne biuro podróży, sprzedające bilety lotnicze w Poznaniu. Dzisiaj internetowy system rezerwacyjny Blue Sky Travel umożliwia Klientom nie tylko rezerwację biletów lotniczych, hoteli, ale też samochodów i atrakcji. 

Obecnie Blue Sky Travel zatrudnia zespół ponad sześćdziesięciu specjalistów i ma swoje oddziały w Warszawie, Poznaniu i Wilmington. 

Serwis Aero.pl to wyszukiwarka specjalizująca się w sprzedaży biletów lotniczych. Serwis działa od 2001 roku (najpierw jako dział półki Travelplanet.pl S.A.) Dzisiaj jest osobną spólką której właścicielem jest w 100% Travelplanet.pl S.A.

Bravofly.com jest częścią grupy Bravofly Rumbo Group, szwajcarskiej turystycznej agencji internetowej. Agent dysponuje własną wyszukiwarką lotów (linie regularne i low-cost, jak również systemem rezerwacji hoteli, pakietów wakacyjnych czy wynajmu samochodów.