Treść strony

Treść główna

Opinie o multiwyszukiwarkach

Biletybilety.pl jest polską wyszukiwarką, działającą od 2005 roku. Umożliwia ona wyszukiwanie nie tylko lotów, ale także biletów autokarowych, ubezpieczeń podróżnych, rezerwację hotelu i wynajęcie auta. Jedną z funckcjonalności jest także dokonanie rezerwacji grupowej lotów oraz pomoc w rezerwacji hotelu dla większej liczby osób. Na stronie znajduje się numer na telefoniczną pomoc w rezerwacji.

 

Amerykańska wyszukiwarka lotów, hoteli, samochodów na wynajem i pakietów wakacyjnych. Załozona w 2005 przez Benhamou Global Ventures, Cambrian Ventures i Index Ventures. Występuje w kilku wersjach językowych - także po polsku. Wyszukiwarka umożliwia jednoczesne porównanie cen najtańszych, dostępnych w Internecie ofert lotów i hoteli z ponad 175 stron internetowych i biur podróży.

Innowacyjna wyszukiwarka lotów, hoteli, samochodów na wynajem i pakietów wakacyjnych. Założona w 2010 roku przez Adama Goldsteina i Steva Huffmana. Serwis posiada oryginalny, intuicyjny interfejs umożliwiający wygodne przeszukiwanie ofert według różnych kryteriów.

Duńska multiwyszukiwarka, która porównuje ceny biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów. Ma podpisane umowy z bardzo dużą ilościa linii lotniczych i agentów sprzedających bilety online (OTC), ułatwiając wyszukiwanie biletów do nietypowych i mało turystycznych kierunków. Momondo posiada też bardzo duża bazę amerykańskich linii lotniczych. Sprawdza ceny połączeń lotniczych nawet na rok z góry, pozwalając grupować je nie tylko wg cen, ale także wg kryterium czasu.

Firmę w 2001 r. założyło trzech specjalistów IT. W 2003 zatrudniono pierwszego pracownika do pomocy przy rozwoju witryny internetowej. W 2004 roku otworzono biuro w Edynburgu i obecnie firma zatrudnia w sumie około 150 osób. Witryna jest wielojęzykowa, oferuje wyszukiwanie lotów w 20 językach włącznie z polskim. Dużym udogodnieniem jest to że użytkownicy mogą szukać lotów bez konieczności podawania dokładnej daty oraz miejsca docelowego.

Założona w roku 2004 przez Stevea Hafnera i Paula M.Englisha multi-wyszukiwarka lotów, hoteli i samochodów, dostępna w ponad 20 wersjach językowych. We wrześniu 2007 roku serwis pozyskał kwotę $197 000 000 od inwestorów takich, jak m.in. Seqoia Capital czy Oak Investment Partners. Serwis porównuje ceny biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów.