Treść główna

Zamek w Heidelbergu

RT
 
4.8 (1)
0

Adres

Miasto
Heidelberg
Państwo
Niemcy

Zamek w Heidelbergu można bez wahania nazwać najbardziej znaną ruiną w Niemczech. To, że czasy świetności zamek już dawno ma za sobą niczego mu jednak nie ujmuje. Pomimo tego – a może dzięki temu – od XIX wieku jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla poetów i artystów niemieckich. Nie narzeka też na brak zainteresowania ze strony turystów. Zamek został zniszczony najpierw przez wojska szwedzkie, później w 1693 roku przez Francuzów pod wodzą Ludwika XIV. Na dodatek w 1764 roku uderzył w niego piorun. Warownię zbudowano na wzgórzu. Można więc albo dostać się tam na piechotę, albo skorzystać z kolejki szynowo – linowej. Zamek w Heidelbergu pobudzał wyobraźnię wielu artystów. Do jego fanów należeli Goethe, Wiktor Hugo, Mark Twain... Dzisiaj jest pełen turystów o każdej porze roku. Na zamku można napić się piwa i zrobić pamiątkowe zakupy. Często organizowane są koncerty i wystawy. Jeśli nawet nie natrafimy na żadną z imprez, możemy zwiedzić tutejsze muzeum aptekarstwa czy obejrzeć największą beczkę wina na świecie.

Zamek w Heidelbergu - mapa

Swap Start/End

Zamek w Heidelbergu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.8
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Ten zamek położony na zboczu niewątpliwie zachwyci każdego obserwatora. Prezentuje się imponująco w dzień, a wieczorem robi jeszcze większe wrażenie z uwagi na przemyślane oświetlenie. Warto go obejrzeć także od środka. Z wieży widokowej roztacza się natomiast niezapomniany widok.
Ocena łączna 
 
4.8
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa