Treść główna

Pałac Woroncowów w Odessie

RT
 
0.0 (0)
0
Pałac Woroncowów w Odessie

Adres

Miasto
Odessa
Państwo
Rosja

Jeden z piękniejszych zabytków XIX-wiecznej architektury należący przed 1914 rokiem do rodziny Woroncowów. Został zbudowany w latach 1827-30 przez sardyńskiego architekta Franciszka Boffo dla generał-gubernatora odesskiego Michaiła Woroncowa na miejscu dawnej drewnianej siedziby poprzedniego zarządcy Odessy Armanda-Emmanuela du Plessis, ks. Richelieu. Piękno budynku urzekło do tego stopnia gubernatora, że zlecił on architektowi wykonanie projektu schodów prowadzących z miasta do portu – dzisiejszych Schodów Potiomkinowskich.
Pałac przechodził różne koleje losu. W 1906 roku w budynku zakwaterowano szkołę inżynieryjną, a w czasie rewolucji bolszewickiej 1917 roku miała tu swoją siedzibą lokalna rada delegatów robotniczych i marynarskich. Od 1936 roku mieścił się tutaj dom pionierów, a w czasach radzieckich zburzono znaczną część kompleksu pałacowego. W dodatku budynek ucierpiał w wyniku dwóch pożarów.

Pałac Woroncowów w Odessie - mapa

Swap Start/End

Pałac Woroncowów w Odessie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa