Treść główna

Pompeje

RT
 
4.0 (1)
0
Pompeje

Adres

Miasto
Pompeje
Państwo
Włochy

Zniszczone przez wybuch Wezuwiusza Pompeje pełniły funkcję jednego z najważniejszych ośrodków handlowych w Kampanii. W 63 r. silne trzęsienie ziemi zburzyło dużą część miasta, a erupcja Wezuwiusza 16 lat później dopełniła zniszczenia. Prawdopodobnie w wyniku erupcji (a przede wszystkim działania trujących wyziewów) zginęło 2 tys. mieszkańców miasta, które w końcu przysypała kilkumetrowa warstwa popiołu i pumeksu. W ten sposób Pompeje zostały zakonserwowane. Podczas prac wykopaliskowych udało się szczegółowo odtworzyć obyczaje i strukturę społeczną panujące w mieście. W miejscowym muzeum można zobaczyć nawet gipsowe modele ofiar erupcji, za których formę posłużyły odciski ciał znalezione w wulkanicznych popiołach. Najważniejszymi elementami antycznych Pompei, jakie zachowały się do dzisiaj są z pewnością Forum, Brama Morska, Świątynia Jowisza, Comitium, Budynek Eumachii, Świątynia Wespazjana, Świątynia Larów, Macellum, Bazylika, Świątynia Apollina, Termy, Teatr Wielki i Amfiteatr oraz wspaniale zdobione mozaikami, malarstwiem, stiukami oraz rzeźbami domy mieszkalne. Najpiękniejsze spośród nich należały oczywiście do najznamienitszych osobowości w mieście, a piękno ich zdobień do dziś zapiera dech w piersiach - koniecznie odwiedzić należy w Pompejach Dom Fauna, Dom Wettiuszów, Willę z Misteriami, Dom Dramaturga, Dom Oktawiusa Quartio, Dom Julii Felix i inne.

Pompeje - mapa

Swap Start/End

Pompeje - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
2.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Ciekawe miejsce dla miłośników ruin i starożytności. Za to przeciętny turysta po półgodzinie spacerowania ma dość. W upalny dzień, a na południu Włoch takich dni jest sporo, jest tam gorąco jak na patelni, a dodatkowo daje się we znaki pył wulkaniczny unoszący cię w powietrzu za przechodzącymi ludźmi. Po wyjściu najlepiej wypić szklankę soku pomarańczowego ze świeżo wyciśniętych pomarańczy sprzedawanych przy bramie. Nie ma nic lepszego na świecie w tym momencie. Nasza grupa do dziś wspomina sok pomarańczowy z Pompei, a nie pozostałości po pozostałości miasta zniszczonego przez erupcje Wezuwiusza. .
Ocena łączna 
 
4.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
2.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa