Treść główna

Twierdza Joanitów

E
 
4.7 (1)
0
Twierdza  Joanitów

Adres

Miasto
Kos
Państwo
Grecja

Przy wejściu do portu Kos, na Wyspie Kos znajduje się XIV-wieczna twierdza Joanitów wzniesiona w 1315 r. przez rycerzy Zakonu św. Jana z Jerozolimy, którzy władali wyspą w latach 1314-1523. Po roku 1523 twierdza, która już wcześniej służyła do kontroli wybrzeża Turcji i ochrony w czasach wypraw krzyżowych została przejęta przez Turków i do 1908 r. służyła jako koszary wojskowe. Zamek oddzielony był od wyspy fosą, jednak w latach 20. XX wieku fosę zasypano. W 1933 r. silne trzęsienie ziemi zniszczyło wszystkie wewnętrzne zabudowania twierdzy, zostały tylko mury zewnętrzne. Odrestaurowane mury obronne zostały udostępnione turystom.

Twierdza Joanitów - mapa

Swap Start/End

Twierdza Joanitów - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Z twierdzy niewiele zostało, ale już same mury obronne robią wrażenie. Murami można się przespacerować dookoła twierdzy i obejrzeć z góry miasto, łodzie zacumowane w marinie, a przy odrobinie szczęścia duży prom pasażerski wyruszający w rejs do tureckiego Bodrum. Sama twierdza średnio ciekawa. Brakowało mi oznaczeń, którędy można przejść i gdzie można zajrzeć. Ostatecznie, aby wyjść z twierdzy przemierzałyśmy z powrotem te samą drogę, co z uwagi na duży upał było trochę irytujące. Nie polecam dla rodzin z małymi dziećmi z powodu wielu mało bezpiecznych miejsc.
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa