Treść główna

Pałac w Kłobucku

K
 
5.0 (1)
0

Adres

Miasto
Kłobuck
Państwo
Polska

Zacznijmy może od samego miasta, Kłobuck jest średnim co do wielkości miastem położonym 15km od Częstochowy w woj. Śląskim. Pałac w Kłobucku – jest to zabytkowa rezydencja, położona w Kłobucku, na osiedlu Stare Zagórze. Wzniesiona w 1795, w stylu neogotyckim. Pałac jest otoczony parkiem. Pałac został wybudowany dla pruskiego ministra Christiana von Haugwitza w latach 1795-1800. Do początku XX wieku stanowił on siedzibę właścicieli majątku ziemskiego Zagórze. Jego kolejnymi właścicielami byli: Benedykt Lemański, Guido Henckel von Donnersmarck i książę Aleksander Michajłowicz Romanow. Został gruntownie przebudowany pod koniec XIX wieku. Po I wojnie światowej posiadłość przeszła na własność Skarbu Państwa. W dwudziestoleciu międzywojennym w zamku znajdowała się Szkoła Leśników, a w latach 1952-1972 siedziba Prezydium Powiatowej Rady Narodowej. Następnie w pałacu miał siedzibę zakład odzieżowy Dom Mody "Elegancja". Obecnie pałac jest remontowany- trwają negocjacje pomiędzy właścicielem a burmistrzem miast co do stworzenia w nim hotelu wraz centrum konferencyjnym.

Pałac w Kłobucku - mapa

Swap Start/End

Pałac w Kłobucku - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Pałac widziałam przy okazji jadąc do Częstochowy.Niestety nie było można wejść do środka,więc nawet nie wiem czy coś tam jest.Jednak z zewnątrz bardzo ładnie się prezentuje , wokoło ładny park z ławeczkami,więc można podczas jazdy zajechać zobaczyć i chwilkę odpocząć;) Powinnam mieć jeszcze zdjęcia tego pałacu gdzieś na płytkach:)
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa