Treść główna

Park Narodowy Kilimandżaro w Tanzanii

RT
 
4.8 (1)
0
kilmandzaro
Majestatyczny szczyt Kilimandżaro
Fot. Tambako the Jaguar

Zaliczany jest do najpiękniejszych parków narodowych Tanzanii, a zarazem jej największych atrakcji turystycznych. Powstały w 1987 roku, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Leży w północno-wschodniej części Tanzanii, blisko granicy z Kenią. W parku mieszka wiele gatunków zwierząt, tj. słonie i bawoły afrykańskie, a także nosorożce, elandy, kudu wielkie, lamparty oraz liczne gatunki antylop i małp. Z ptaków najliczniej reprezentowane są orły. Kilimandżaro, najwyższy szczyt Afryki, (5895 m), jest stosunkowo młodym wulkanem. Na zboczach można prześledzić kolejne piętra roślinne od sawanny poprzez gęste wiecznie zielone lasy do wiecznego śniegu. Na "dach Afryki", jak często określa się Kilimandżaro rocznie wyrusza ok. 13 000 osób. Wyjścia na Kilimandżaro zwykłą drogą nie można nazwać wyprawą - jest to zwykła i popularna wycieczka dla każdego. Boczne niższe wierzchołki masywu Kilimandżaro to Mawenzi i Shira. Na zboczu góry od dawna mieszkało plemię Czagga. Musieli kiedyś dochodzić do linii śniegu, a więc być może do 5000 m n.p.m., gdyż zachował się ustny przekaz o wyprawach po srebro, które zamieniało się w wodę.

    

Najważniejsze informacje

Ceny wstępu: 60 dolarów dla osób powyżej 16 roku życia, 10 dolarów dzieci w wieku 5 - 16 lat, dzieci poniżej 5 lat wstęp wolny
Położenie: na północy Tanzanii, wokół szczytu Kilimandżaro
Dojazd: port lotniczy Kilimanjaro jest oddalony o godzinę drogi, miasto Arusha od granic parku dzieli 128 kilometrów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.tanzaniaparks.com/kili.html
   

Park Narodowy Kilimandżaro w Tanzanii - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.8
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0  (1)
Cena 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Trudno jest opisać naturę,niestety nie miałem szczęścia zobaczyć szczytu tym bardziej na niego podchodzić chociaż w części.Była olbrzymia mgła i był pokryty chmurami.Natomiast sam park wokół tak samo jak i Serengetti to trzeba zobaczyć tego nie sposób opowiedzieć.Najlepsze TV programy przyrodnicze nie oddadzą piękna i dzikości natury.
Ocena łączna 
 
4.8
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0
Cena 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa