Treść główna

Wyspy Galapagos w Ekwadorze

RT
 
0.0 (0)
0
Wyspy Galapagos - niezapomniane widoki
Fot. Stellas mom

Choć należą do Ekwadoru, leżą w znacznej od niego odległości - aż tysiąc kilometrów od wybrzeża. Na archipelag składa się 13 większych wysp, ale łącznie z malutkimi wysepkami jest ich tu sporo ponad 100. W 1835 roku na wyspy przybył młody Karol Darwin, a zebrane tutaj kolekcje pozwoliły mu położyć podwaliny pod swoją teorię ewolucji. Wyspy powstały poprzez wybuch podwodnego wulkanu, a na niektórych wciąż znajdują się aktywne wulkany.

Przylatując na Galapagos, trzeba mieć świadomość tego, że nałożone są na nas liczne ograniczenia. Nie wolno zbaczać z oznaczonych szlaków i koniecznie trzeba przestrzegać nakazów odnośnie ochrony przyrody. Jest tu tak wiele rzeczy do zrobienia, że w pierwszym momencie trudno jest się na coś zdecydować. Dużo radości, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, sprawić może nurkowanie.

Galapagos od wielu lat jest uznawane za najlepsze miejsce do nurkowania na całym świecie. Na wyspie Santa Cruz znajduje się Stacja Biologiczna Karola Darwina, hodowane są żółwie słoniowe, które później wprowadza się do naturalnego środowiska. Żyją tu liczne unikatowe gatunki zwierząt, dla przykładu kormoran galapagoski, pingwin równikowy, gekon galapagoski, legwan z Santa Fe czy jaszczurki lawowe. Na wyspach w ogóle nie występują płazy i ryby słodkowodne. UNESCO uznało wyspy za Miejsce Światowego Dziedzictwa, są one tez parkiem narodowym. Wyspa Santa Cruz to centrum Wysp Galapagos, znajduje się tam największe miasto: Puerto Ayora, jedyne w którym można zanocować.

    

Najważniejsze informacje

Położenie: na Oceanie Spokojnym, ok. 960 kilometrów od wybrzeży Ameryki Południowej
Dojazd: samolotem z Guayaquil lub Quito albo statkiem
    

Wyspy Galapagos w Ekwadorze - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa