Treść główna

Albert Dock w Liverpoolu

RT
 
5.0 (1)
0
Albert Dock w Liverpoolu

Albert Dock jest najbardziej charakterystycznym miejscem w całym Liverpoolu. To stary port, który pozwolił miastu szybko się rozwinąć. Otwarto go w 1846 roku i był wówczas szczytowym osiągnięciem architektury brytyjskiej -  pierwszą konstrukcją w kraju, która powstała bez użycia drewna. To nie jedyny powód, dla którego stał się sławny. Albert Dock długo pozostawał także największym portem świata. Po jakimś czasie podupadł wraz z obniżeniem się poziomu wody, a w 1972 roku został zamknięty. Władze miasta doszły do wniosku, że ta historyczna budowla nie może  zniknąć z mapy Liverpoolu, dlatego już 16 lat później Albert Dock na nowo otwarto. Ogromne nakłady finansowe opłaciły się. Dziś Albert Dock jest przez wielu uznawany za największą atrakcję  turystyczną Liverpoolu. W jego wnętrzu znajduje się Muzeum Morskie, Muzeum Niewolnictwa i galeria Tate Liverpool. Największe emocje wzbudza jednak Bealtes Story – niezwykłe muzeum opowiadające historię tego legendarnego zespołu. Możemy w nim obejrzeć rekonstrukcje ważnych dla Beatlesów miejsc, zbiory instrumentów oraz filmy. Każdego roku Albert Dock jest odwiedzane przez ponad 4 miliony turystów!

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: 10:00 - 18:00
Ceny wstępu: większość atrakcji jest darmowa
Położenie: Albert Dock położony jest w centrum Liverpoolu
Dojazd: autobusem linii C4, drogą M62 albo A41,
Albert Dock Company Ltd
22 Edward Pavilion, Albert Dock,
Liverpool L3 4AF
+44 (0)151 708 7334
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.albertdock.com/

Albert Dock w Liverpoolu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Będąc w Liverpoolu obowiązkowo trzeba odwiedzić doki Alberta. Mi bardzo do serca przypadł spacer późnym wieczorem. Gdy wszystko jest pięknie oświetlone w towarzystwie przyjaciół można pospacerować w pięknej scenerii. Za to w dzień można odwiedzić dostępne muzea i poznać miasto Beatlesów.
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa