Treść główna

Angel of the North w Anglii

RT
 
0.0 (0)
0
Angel of the North w Anglii

Adres

Miasto
Gateshead
Państwo
Anglia

Nazywana brytyjską wieżą Eiffla, gigantyczna instalacja, zbudowana na wzór posągu Chrystusa w Rio de Janerio, przedstawiająca ogromnego anioła z rozpostartymi skrzydłami. Posag ma 20 metrów wysokości, więcej niż 5-piętrowy budynek i wazy 208 ton. Skrzydła mają rozpiętość 54 metrów, prawie tyle samo ile jumbo jet. Twórcą rzeźby jest kontrowersyjny rzeźbiarz, zdobywca nagrody Turnera, Anthony Gormley. Rzeźba zrobiona jest ze specjalnego gatunku stali odpornego na niekorzystne warunki pogodowe, a domieszka miedzi powoduje charakterystyczną patynę na metalowych brzegach. Posąg stoi na wysokiej hałdzie węgla na przedmieściach Gateshead w północnej Anglii, w pobliżu autostrady A 1. Szacuję się, że instalację oglada codziennie ponad 90 tys. kierowców przejeżdżających trasą A 1 i pasażerowie pociągów na trasie kolejowej Edynburg -- Londyn, biegnącej wzdłuż wschodniego wybrzeża Anglii.

Najważniejsze informacje

Położenie: Posąg stoi na wysokiej hałdzie węgla na przedmieściach Gateshead w północnej Anglii, w pobliżu autostrady A 1.
Dojazd: austostradą A1

Angel of the North w Anglii - mapa

Swap Start/End

Angel of the North w Anglii - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa