Treść główna

Wioska Hobbitów, Hobbiton

M
 
0.0 (0)
0
Hobbiton
Miejsce którego nie trzeba reklamować - mekka dla fanów Tolkiena oraz fimów Władca Pierścieni i Hobbit
Hobbiton mieści się na porośniętej zieloną trawą farmie obok niewielkiego miasteczka Matamata. Aby wybrać się do mitycznego Śródziemia niestety trzeba zakupić wycieczkę w biurze - nie ma możliwości samodzielnego zwiedzania. Koszt wycieczki dla 2016 to 80$NDZ.

W wiosce Hobbitów przebywa się około dwóch godzin gdzie wydeptanym szlakiem zwiedzamy domki, niestety nie ma możliwości wejścia do środka. Możemy za to do woli podchodzić pod domki i cieszyć oko niasamowitą dbałością o szczegóły. Cały czas towarzyszy nam przewodnik który opowiada o miejscu oraz przywołuje akcje z filmu. Wycieczka kończy się w karczmie gdzie każdemu uczestnikowi przysługuje piwo (cztery rodzaje łącznie z bezalkoholowym do wyboru). Ostatnim etapem jest oczywiście wizyta w sklepie gdzie możemy zakupić pamiątki związane głównie z filmem Władca Pierścieni.

Miejsce warte odwiedzenia mimo wysokiej ceny - kolorowe domki Hobbitów oraz bajeczne położenie wioski to niewątpliwe atuty całej wycieczki!

Wioska Hobbitów, Hobbiton - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa