Treść główna

Aokigahara - las samobójców

K
 
3.7 (1)
0
Aokigahara - las samobójców
Las Aokigahara zwany zbiorowym grobem samobójców - położony jest w Japonii u podnóża góry Fuji.Mieszane gęstwiny i podłoże z lawy utrudniają poruszanie się, a zagęszczenie drzew powoduje, że wewnątrz lasu panuje bezwietrzna atmosfera i cisza. Nie wiadomo dlaczego, ale las ten szczególnie upodobał się samobójcom, rocznie około 100 ludzi popełnia tam samobójstwo. Atmosferę śmierci można już odczuć już na wejściu do lasu, gdzie można zauważyć tabliczki, skierowane są do przyszłych samobójców, które mówią m.in. "Zastanów się raz jeszcze!" lub "Proszę, skontaktuj się z policją, nim postanowisz się zabić!". Po całym lesie porozrzucane są liczne przedmioty, butelki po alkoholu, ubrania, portfele, policja stara się regularnie przeszukiwać las by odnaleźć ewentualnych wisielców, jednakże mimo ich starań, raz po raz zauważamy szczątki ludzi, czaszki, kości tym samym wpędzają w depresyjny nastrój. Ciała tych, których nie udało się odnaleźć są pożerane przez miejscową zwierzynę, a szczątki roznoszone po całym lesie. Las Aokigahara zwany także "Morzem Drzew" słynie jako jedno z najbardziej mrocznych i przerażających miejsc. Nawet gdyby desperat w ostatniej chwili chciał zmienić decyzję i potrzebowałby ratunku, żadne krzyki i wzywanie pomocy mu nie pomogą. Gęstość lasu i potężne konary tworzą naturalną barierę dźwiękową, dzięki czemu wszelkie hałasy z zewnątrz są wygłuszone.
Do stycznia 2009 roku liczba ofiar wynosiła 2305, zaś już w styczniu 2010 roku zwiększyła się do 2645 osób. Prawie jedna osoba dziennie popełniła w "Morzu Drzew" samobójstwo.

Aokigahara - las samobójców - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
3.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
1.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 3 1
To uczucie, kiedy przemierzasz las i zaczynasz się rozglądać się za siebie w obawie, że ktoś Cię obserwuje... Atmosfera,która tam panuję jest przytłaczająca, świadomość tego, że tutaj tysiące ludzi popełniło samobójstwo i sam wygląd lasu przyprawia o dreszcze. Polecam, to miejsce, ale tylko ludziom o mocnych nerwach i lubiących mocne wrażenia.
Ocena łączna 
 
3.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
1.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa