Treść główna

Petronas Towers (Bliźniacze wieże)

B
 
0.0 (0)
0
Bliźniacze wieże Petronas Towers

Adres

Miasto
Kuala Lumpur
Państwo
Malezja
Petronas Towers – to bliźniacze wieże w stolicy Malezji Kuala Lumpur. Wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

Wieże zaprojektował argentyński architekt César Pelli. Mający 88 czterometrowych pięter nad ziemią i 4 piętra pod ziemią wieżowiec został ukończony w 1998 roku. Zbudowany jest głównie ze wzmocnionego żelbetu, elewacja wykonana jest ze szkła i stali. Wieże zbudowano na miejscu dawnego hipodromu. Twarda skała jest w tym miejscu osadzona bardzo głęboko, przez co budynek posiada prawdopodobnie najgłębsze fundamenty na świecie, sięgające na około 150 metrów w głąb ziemi i wymagające ogromnych ilości betonu.

Na 41 i 42 piętrze znajduje się przeszklone przejście między budynkami, dzięki któremu nie trzeba schodzić aż na poziom ulicy, by przejść z jednej wieży do drugiej. Przejście jest publicznie dostępne, otwarte od 8:00 do 16:30, wpuszczane są grupy po ok 20 os. co 10 min, a wjazd trwający 45sek. (na górze spędza się około 15min). ale wjazd nie jest tani kosztuje około 80 zł.

Na dole wieżowca znajduje się galeria handlowa Suria czyli po polsku słońce. Wokół park oaza zieleni a w niej: ścieżki do spacerów i joggingu, stawy, wodospady kaskadowe oraz plac zabaw dla dzieci. Między wschodnim wejściem Traders Hotel a Suria KLCC nieustannie krąży pojazd - Buggy - do bezpłatnego przewozu osób. Pojazd zawraca na placu Petronas Twin Towers, między wyjściem Suria KLCC a fontannami.

Petronas Towers (Bliźniacze wieże) - mapa

Swap Start/End

Petronas Towers (Bliźniacze wieże) - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa