Treść główna

Rocamadour

E
 
0.0 (0)
0
Rocamadour
Rocamadour, niewielka miejscowość w regionie Midi-Pyrenees we Francji, jest oryginalną atrakcją turystyczną. Wydaje się, że miasto przyczepione jest do krawędzi urwiska. To niezwykłe, jak wbudowano Rocamadour w ponad 100-metrową ścianę skalną, pnącą się blisko 400 metrów ponad koryto rzeki Dordogne. Nazwa Rocamadour pochodzi od roc amator, co oznacza skałę Amadoura. Legenda głosi, że Amadour był pustelnikiem, a na skale, na której mieszkał, powstało później sanktuarium. Miasteczko od wieków jest popularnym miejscem pielgrzymkowym. Znajduje się nawet na szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela.
W Rocamadour znajduje się aż siedem kościołów. Dostanie się do nich jest możliwe dzięki windzie, umieszczonej w skale. Najważniejszym sanktuarium jest kościół Notre Dame, w którym znajduje się posążek Czarnej Madonny. Pątnicy na kolanach pokonują 216 schodów do sanktuarium, a chorzy modlą się tutaj o cudowne uzdrowienie.
Zobaczyć tu też można, tkwiący w skale, fragment Durandala - miecza rycerza Rolanda. Jak głosi "Pieśń o Rolandzie", umierający bohater próbował zniszczyć miecz. Uderzył nim tak mocno o skałę, że w grani Pirenejów powstała przełęcz zwana Breche de Roland, czyli Szczerba Rolanda.
Ze szczytu góry (rozpościera się fantastyczny widok na okolice. Dominujący nad Rocamadour zamek miał bronić sanktuariów. Przez Rocamadour wiedzie w zasadzie tylko jedna ulica. Wśród sklepów z pamiątkami i restauracji można dojść do centrum, na Place du Martroi, gdzie wznosi się konny pomnik Joanny d’Arc.

Rocamadour - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa