LOT + HOTEL Milena Goc | 12 lutego 2020, 14:05

3 dni w zachwycającym Rzymie! Przeloty i dwa noclegi za 422 zł!

Wyskoczcie na chwilę do Rzymu i rozkoszujcie się niezwykłym klimatem tego miasta. Korzystając z moich podpowiedzi zorganizujecie niedrogi wiosenny wypad do stolicy Włoch. 

Znalazłam dla Was tanie bilety do Rzymu z Warszawy od Ryanair w świetnym, wiosennym terminie. Podróż o Rzymu potrwa nieco ponad 2 godziny, a po tym czasie znajdziecie się w niezwykłym miejscu zachwycającym klimatem, zabytkami i niesamowitą kuchnią. W Rzymie spędzicie niecałe 3 dni, spokojnie wystarczy Wam więc bagaż podręczny, który wliczony jest w cenę biletu. 

Noclegi w centrum Rzymu nie należą do najtańszych. Wystarczy jednak że odsuniecie się nieco od ścisłego centrum i znajdziecie pensjonat czy hotel w pobliżu stacji metra. Dzięki temu obniżycie koszty noclegu i jednocześnie będziecie mogli sprawnie poruszać się po mieście. Tak właśnie jest w przypadku proponowanego przeze mnie noclegu w B&B Sol Romae. 

Na przełomie marca i kwietnia w Rzymie możecie liczyć na wiosenną aurę sprzyjającą zwiedzaniu. 

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Warszawa ⇄ Rzym (WMI - CIA)

wtorek 31 mar 2020 czwartek 02 kwi 2020 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 158 Sprawdź lot
Interesują Cię inne terminy lotów? Zobacz kalendarz
Hotel

Obiekt B&B Sol Romae usytuowany jest 500 metrów od stacji metra Baldo degli Ubaldi w Rzymie. Oferuje on zakwaterowanie w nowocześnie umeblowanych pokojach oraz bezpłatne WiFi.Wszystkie pokoje w pensjonacie Sol Romae są klimatyzowane oraz wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i dużą kabinę prysznicową. Niektóre z nich dysponują również tarasem. 

B&B Sol Romae

darmowy internet transfer lotniskowyparkingblisko metra od 132noc/os. Zobacz hotel

Najważniejsze atrakcje Rzymu

3 dni wystarczą aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Rzymu. Mogę Wam zagwarantować, że gdy zobaczycie te najważniejsze atrakcje zapragniecie tu wrócić znowu i zgłębiać mniej turystyczne miejsca. Przejdźmy jednak do konkretów. Bez odwiedzin w jakich miejscach nie warto wyjeżdżać z Rzymu? Zaczynamy od największej oczywistości czyli Koloseum. Rzymskie Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów, to jedna z najbardziej zadziwiających starożytnych budowli, zachowanych do czasów obecnych. 

Następnie powinniście zobaczyć jeden z najbardziej imponujących zabytków starożytnego Rzymu czyli Panteon. Był on dawniej miejscem poświęconym wszystkim bogom. Jest to okrągła świątynia na Polu Marsowym. Swoje kroki powinniście również skierować do Forum Romanum, wokół którego w dawnych czasach toczyło się polityczne, religijne i gospodarcze życie Rzymu. 

Kolejnym symbolicznym miejscem w Rzymie jest Fontanna di Trevi — jeden z najbardziej monumentalnych zabytków tego miasta. Oczywiście nie należy również zapominać o słynnych Schodach Hiszpańskich jednej z najdłuższych i najszerszych konstrukcji tego typu. 

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

 • W cenę biletu wliczony jest bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm
 • Po mieście najlepiej poruszać się komunikacją miejską lub pieszo (wiele zabytków jest położonych obok siebie w zasięgu krótkiego spaceru)
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
  Parking
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.
  Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

  Nawigacja dodatkowa