Treść główna

Warszawiacy królują w rankingach wylotów - Bankier.pl

Ubiegły rok nie przyniósł zaskakujących zmian, jeśli chodzi o najczęściej obierane przez polskich podróżnych cele wypraw lotniczych. Nieodmiennie największym powodzeniem wśród klientów Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl cieszy się Zjednoczone Królestwo.

Najpopularniejsze kierunki w 2009 wśród klientów Tanie-Loty.com.pl:

W rankingach wylotów wciąż panują mieszkańcy Warszawy. Najwięcej (blisko 5%) rezerwacji w minionym roku dokonano na loty z Warszawy do Londynu. Pozostali odwiedzający ulubione miasto polskiej emigracji to najczęściej podróżni wylatujący z: Krakowa, Katowic, Gdańska i Poznania. Ceny połączeń do Londynu wahały się średnio między 600 a 900 zł.

Kolejną czołową destynacją turystów był Paryż. Również i tym razem najwięcej - prawie 3% - wszystkich rezerwacji stanowiły te na loty z Warszawy do stolicy Francji (drugim najpopularniejszym miastem wylotu do Paryża był natomiast Kraków). Średni koszt tych połączeń wyniósł 1000 zł.

Widać wyraźnie, że klienci darzą tanie linie lotnicze sporym zaufaniem. Choć połączenia oferowane przez regularnych przewoźników wciąż jeszcze są popularne, podróżni chętniej korzystają z usług tanich linii lotniczych. Ok. 60% ubiegłorocznych transakcji stanowiły właśnie rezerwacje low-costowe.

W ubiegłym roku klienci zdecydowanie najczęściej rezerwowali bilety dwu- i jednoosobowe. Co ciekawe, znaczący udział we wszystkich rezerwacjach mają loty w jedną stronę. W 2009 roku wybrało tę opcję blisko 50% podróżnych. Świadczy to o tym, że podróżni cenią sobie przede wszystkim możliwość elastycznego rezerwowania biletów, zarówno jeśli chodzi o miejsce, jak i czas powrotu, który przecież nie zawsze jest z góry zaplanowany.

Ważnym czynnikiem wpływającym na tendencję do tego typu rozwiązania jest również znaczna liczba rozmaitych promocji. Wbrew pozorom bowiem, w wielu wypadkach kupno biletu w jedną stronę może okazać się bardziej atrakcyjne cenowo. Toteż podróżujący samolotami, pouczeni doświadczeniem, wolą zaczekać i łowić najlepsze okazje, a tych nie brakuje.

Źródło danych: Google Analytics i dane sprzedażowe Tanie-Loty.com.pl

Nawigacja dodatkowa