Treść główna

Tanie podróże lotnicze w październiku

Konflikt pomiędzy potrzebą odpoczynku a obowiązkami służbowymi, dotyka niemal każdego z nas. Jeszcze gorzej, jeśli nasz zawodowy terminarz w ogóle nie przewiduje przerwy w tradycyjnym sezonie wakacyjnym. Wbrew pozorom nie jest to jednak powód do narzekań. Są przecież miejsca, gdzie słońce świeci cały rok…

Tradycyjnie, co szybsi i bardziej przezorni odbyli swoje podróże wakacyjne już w lipcu i w sierpniu. Jednak, żeby ktoś mógł  odpoczywać, inni muszą pracować. W rezultacie wielu z nas do tej pory jeszcze nie wykorzystało swoich urlopowych zapasów. Okazuje się jednak, że wakacje w październiku mogą być znacznie ciekawsze od tych typowych w lipcu czy sierpniu. Jesień to doskonały czas na zagraniczne wyprawy: jest taniej, kurorty i plaże są mniej zatłoczone, a linie lotnicze oferują promocyjne ceny biletów w wielu kierunkach.

Być może więc w tym roku warto właśnie październik ustanowić miesiącem wakacyjnych wojaży? Dobrą motywacją mogą być podróże do miejsc, które jesienią nabierają szczególnego uroku - oferują mnóstwo wyjątkowych atrakcji i kuszą niższymi niż w sezonie cenami. Oto cztery z nich:

1.    Turcja

Turcja to świetny wybór na październikowe wakacje. Najlepiej wybrać się tam w pierwszej połowie miesiąca, szczególnie jeśli za główny cel obiera się plażowanie. Po letnich upałach woda jest jeszcze ciepła, wprost idealna do pływania, słońce świeci mocno, więc można się opalać, nawet przelotne opady nie zepsują wypoczynku. A słońce za chmurami to dobry powód do podziwiania unikalnych zabytków i historycznych atrakcji tego pięknego kraju. Poza tym Turcja to kraj tani, szczególnie poza sezonem. Z Lufthansą w terminie 5-14.10.2010 możemy polecieć z Warszawy do Stambułu już za 720 zł od osoby (lot w dwie strony), wliczając w to wszystkie opłaty.

2.    Jordania

Jedną z głównych zalet podróży do Jordanii, oprócz możliwości zobaczenia unikalnych w skali światowej zabytków jak wykuta w skale Petra, jest nadal stosunkowo niewielka popularność kraju wśród turystów. W kraju o powierzchni poniżej 100 kilometrów kwadratowych można unosić się na falach zasolonego Morza Martwego, korzystać z gorących źródeł, przemierzać wraz z Beduinami zajmujące około 80% terytorium pustynie czy zielone, żyzne równiny na zachodzie. Można też wylegiwać się na plażach Morza Śródziemnego. W dniach 9-20.10.2010 linie air Baltic oferują bilety powrotne z Warszawy do stolicy Jordanii, Ammanu za 1660 zł od osoby.

3.    Indie

Październik to także doskonała pora na wyjazd do Indii: jest już po porze monsunów, a linie lotnicze, których samoloty opustoszały nieco po sezonie, właśnie teraz oferują interesujące promocje i wyprzedaże biletów. Z linią Finnair będzie można się dostać z Warszawy do Delhi za jedyne 1879 zł od osoby (termin 30.09-13.10.2010). Niezależnie od naszych zainteresowań i budżetu Indie każdemu turyście zaoferują niezapomniany pobyt. Licząca tysiące lat historia, orientalna kultura, mentalność mieszkańców, kolory, dźwięki, zapachy, smaki - Indie pozostaną z nami jeszcze na długie miesiące po powrocie do kraju.

4.    Włochy

Październikowa oferta lotnicza przewiduje też alternatywy dla superoszczędnych turystów, spragnionych słońca i wypoczynku. Tanie loty do Włoch pozwolą im na rozsmakowanie się w urokach południowych plaż wybrzeża Morza Śródziemnego jeszcze w październiku. Wizz Air oferuje loty z Wrocławia do Bolonii – Forli za 140 zł od osoby w terminie 18-25.10.2010 – z takiej okazji grzech nie skorzystać...

Nawigacja dodatkowa