Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotniska w Stambule

Znajdź nas w social mediach

Stambuł położony jest nad cieśniną Bosfor i Morzem Marmara. Jako jedyne miasto na świecie leży na dwóch kontynentach: w Europie i Azji. Zachodnia część miasta znajduje się w Europie, wschodnia natomiast w Azji. W Stambule znajdują się trzy międzynarodowe lotniska:

Lotnisko Stambuł - Istanbul Airport (IST) – Nowe lotnisko w Stambule – Istanbul Airport IST zostało zainaugurowane w 2019 roku i zastąpiło lotnisko Stambuł Atatürk. Jest teraz głównym międzynarodowym portem lotniczym Stambułu i największym lotniskiem Turcji. Lotnisko leży na północny-zachód od centrum miasta w dzielnicy Arnavutköy, po europejskiej stronie miasta, w odległości ok. 42 km od jego centrum.

Lotnisko Sabiha Gökçen (SAW) – międzynarodowe lotnisko położone na wschód od Stambułu w dystrykcie Kurtköy po azjatyckiej stronie, w pobliżu toru wyścigowego, 20 km od azjatyckiej części Stambułu i 45 km na wschód europejskiej granicy centrum miasta. Jest to drugie międzynarodowe lotnisko w Istambule, otwarte na początku 2001 roku, nosi imię pierwszej tureckiej pilotki bojowej Sabihy Gökçen. Ten port lotniczy cieszy się najwyższym standardem technologicznym i korzystają z niego tanie linie lotnicze, jak Norwegian, EasyJet, Sky Europe.

Lotnisko Stambuł-Atatürk (ISL)Międzynarodowe lotnisko położone w europejskiej części kraju, 15 km na południowy wchód od centrum Stambułu. Nazwane zostało na cześć Ataturka - pierwszego prezydenta Turcji. Obecnie port obsługuje tylko połączenia towarowe, lotnictwo ogólne oraz loty biznesowe, rządowe i dyplomatyczne. Wszystkie regularne i komercyjne loty pasażerskie zostały przeniesione z lotniska Atatürka na nowe lotnisko w Stambule 6 kwietnia 2019 roku. Kod portu "IST" również przeniesiono do nowego lotniska. 

Główni przewoźnicy

Do Stambułu dostaniemy się między innymi następującymi liniami lotniczymi: Turkish Airlines, Atlasjet i Onur Air, Aerosvit, Air Baltic, Air Berlin, Air China, Air France, Air Malta, Air Moldova, Alitalia, British Airways, Bulgaria Air, Czech Airlines, Delta Air Lines, Emirates, Iberia, Iran Air, Jet Airways, KLM, Korean Air, LOT, Lufthansa, Malév, Pegasus Airlines, Rossiya Airlines, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Qatar Airways, S7 Airlines, SAS, Swiss Thomas Cook Airlines, Tunisair, Norwegian, EasyJet, Sky Europe, Sun Express, TUIfly.

 

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź