Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do StambułuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Lotniska w Stambule

Stambuł położony jest nad cieśniną Bosfor i Morzem Marmara. Jako jedyne miasto na świecie leży na dwóch kontynentach: w Europie i Azji. Zachodnia część miasta znajduje się w Europie, wschodnia natomiast w Azji. W Stambule znajdują się dwa międzynarodowe lotniska:

Lotnisko Stambuł-Atatürk (IST) – największy międzynarodowy port lotniczy Turcji. Położony w europejskiej części miasta, w dystrykcie Yeşilköy, około 15 km na południowy wschód od centrum miasta. Nazwane zostało na cześć Ataturka - pierwszego prezydenta Turcji. Rocznie obsługuje ok. 26 milionów pasażerów. Bezpośrednie loty na to lotnisko w Stambule są dostępne z lotniska w Warszawie.

 

Lotnisko Sabiha Gökçen (SAW) – międzynarodowe lotnisko położone na wschód od Stambułu w dystrykcie Kurtköy po azjatyckiej stronie, w pobliżu toru wyścigowego, 20 km od azjatyckiej części Stambułu i 45 km na wschód europejskiej granicy centrum miasta. Jest to drugie międzynarodowe lotnisko w Istambule, otwarte na początku 2001 roku, nosi imię pierwszej tureckiej pilotki bojowej Sabihy Gökçen. Ten port lotniczy cieszy się najwyższym standardem technologicznym i korzystają z niego tanie linie lotnicze, jak Germanwings, Norwegian, EasyJet, Sky Europe.

Komunikacja między lotniskami

Regularnie kursujący autobus Shuttle łączy lotnisko Stambuł-Atatürk z centrum miasta (dojazd: około 30-45 minut) i z Międzynarodowym Lotniskiem Sabiha Gökçen (dojazd: około 60-70 minut).

Główni przewoźnicy

Do Stambułu dostaniemy się między innymi następującymi liniami lotniczymi: Turkish Airlines, Atlasjet i Onur Air, Aerosvit, Air Baltic, Air Berlin, Air China, Air France, Air Malta, Air Moldova, Alitalia, British Airways, Bulgaria Air, Czech Airlines, Delta Air Lines, Emirates, Iberia, Iran Air, Jet Airways, KLM, Korean Air, LOT, Lufthansa, Malév, Pegasus Airlines, Rossiya Airlines, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Qatar Airways, S7 Airlines, SAS, Swiss Thomas Cook Airlines, Tunisair, Germanwings, Norwegian, EasyJet, Sky Europe, Sun Express, TUIfly.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa