Treść strony

komunikacja-w-iranie

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Iranie

Znajdź nas w social mediach

Do Iranu najlepiej dotrzeć korzystając z połączeń lotniczych Najważniejszymi lotniskami w kraju są dwa lotniska w Teheranie: Mehrabad, położone w centrum miasta, obsługujące przede wszytkim przeloty w granicach kraju oraz pielgrzymki do Mekki, oraz lotnisko Imama Chomeiniego, położone 30 km na południe od granicy miasta, obsługujące większość połączeń międzynarodowych.

Do Iranu można dotrzeć też koleją z Turcją lub samochodem od strony Turcji, Azerbejdżanu, Turkmenistanu i Pakistanu, zaś na trasie Istambuł - Teheran istnieją regularne połączenia autobusowe. Innym sposobem dotarcia do Iranu jest podróż statkiem rejsowym pomiędzy irańskimi portami w Zatoce Perskiej i Dubajem.

Iran to kraj muzułmański, co niekiedy może stwarzać niewielkie problemy w podróżowaniu. W wielu miejscach obowiązuje segregacja płciowa (szczególnie w autobusach miejskich czy metrze).

Najlepszym długodystansowym środkiem transportu są autobusy. Dworce autobusowe zwane są terminalami i można się z nich dostać do wielu miejsc w regionie oraz do stolicy. Bilety są bardzo tanie, ale pory odjazdów często nie są zbyt przyjazne podróżowaniu. 

Sieć kolei irańskiej jest stosunkowo mała, choć wciąż się rozbudowuje. Jej centrum to Teheran i od niego rozchodzą się promieniście linie w kierunku najważniejszych miast. Pociągi irańskie są niedrogie, a jednocześnie bardzo czyste i wygodne. Za najbardziej luksusowy uchodzi nocny ekspres „Simorgh” z Teheranu do Meszhedu. Większość pociągów rozpoczyna lub kończy bieg w Teheranie.

Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Nie ma możliwości wjazdu na teren Iranu samochodem bez wcześniejszego uzyskania zgody irańskich władz; brak zezwolenia powoduje zatrzymanie samochodu na granicy.

Wewnątrz Iranu można skorzystać z transportu lotniczego. Ceny między dowolnymi dwoma miastami kształtują się na poziomie 40-50 EUR.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź