Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AzerbejdżanuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Baku (GYD) Heydar Aliyev International Bina International Apt.od 697Wybierz

Treść główna

Komunikacja w Azerbejdżanie

Znajdź nas w social mediach

W związku z licznymi ograniczeniami dotyczącymi transportu zarówno do samego Azerbejdżanu, jak i w jego obrębie, należy zapoznać się z kilkoma podstawowymi faktami dotyczącymi podróżowania w tym rejonie. Przede wszystkim do Azerbejdżanu można wjechać jedynie przez dwa przejścia graniczne w Gruzji, dwa w Iranie i jedno w Turcji. Dodatkowo można korzystać z promów, które kursują do Baku z Aktau w Kazachstanie i Turkmenbaszy w Turkmenii oraz nieregularnie z Bandar-e Anzali w Iranie. Jednak należy przy tym pamiętać, że rozkład rejsów jest czysto orientacyjny, więc nie jest to dobry środek do podróży wymagającej punktualnego przybycia. Do Azerbejdżanu można również dostać się drogą powietrzną, korzystając na przykład z międzynarodowego lotniska w Baku.

Poza tym w Azerbejdżanie, w związku z napiętą sytuacją wewnętrzną i licznymi nierozwiązanymi konfliktami, istnieją również ograniczenia w ruchu krajowym. Dotyczą one głównie rejonu Górnego Karabachu i okolicznych ziem (łącznie ok. 20% powierzchni kraju), gdzie istnieje nieuznawana przez społeczność międzynarodową Republika Górnego Karabachu. Również podróż na teren pogranicza z Iranem wymaga osobnej zgody, którą wydają przedstawiciele azerskiej straży granicznej. Należy być tam także przygotowanym na częste kontrole dokumentów. Niedostępna dla turystów jest część pogranicza z Armenią.

W związku z próbą zdobycia przez Baku przywileju organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku miasto wybudowało 40- kilometrową linię metra, sięgającą od lotniska do centrum miasta i jest to obecnie najwygodniejszy sposób przemieszczania się po stolicy. Najlepszymi środkami transportu po całym Azerbejdżanie są mikrobusy (tzw. marszrutki) odjeżdżające z Baku z okolic stacji metra "20 stycznia" co kilkadziesiąt minut, właściwie we wszystkich kierunkach. Kilkusetkilometrowa podróż kosztuje przeciętnie około 4 dolary. Można po Azerbejdżanie poruszać się własnym samochodem. Dla krótkoterminowych pobytów nie jest wymagane tutejsze prawo jazdy, ale przy dłuższym przebywaniu na terytorium Azerbejdżanu należy zwrócić się do Państwowej Policji Drogowej, która na podstawie posiadanego prawa jazdy wydaje lokalny dokument. Obowiązkowe jest tutaj ubezpieczenie AC i ważny przegląd techniczny pojazdu. Drogi azerskie są przeważnie w złym lub bardzo złym stanie technicznym, brak im oznakowania, a kierowcy nagminnie łamią przepisy. Szczególnie należy uważać nocą na nieoświetlone pojazdy lub zwierzęta. Należy być także przygotowanym na częste kontrole policyjne i różne podejrzane opłaty z tym związane, warto mieć przygotowane specjalnie na taką ewentualność drobne kwoty lokalnych lub łatwo wymienialnych pieniędzy.

Osobną kwestią jest podróż z Azerbejdżanu do enklawy Nachiczewańskiej Republiki Autonomicznej. Jest ona możliwa drogą lotniczą (koszt 75-100 dolarów) lub tranzytem przez Iran. Również tam należy być przygotowanym na częste kontrole dokumentów. Obecnie nie są wymagane specjalne dokumenty lub pozwolenia na wjazd, jednak przed wybraniem się tam, warto to potwierdzić w Ambasadzie Republiki w Baku.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!