Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Azerbejdżanu

Znajdź nas w social mediach

Azerbejdzan
Taniec Yalli
Fot. Baku87

Państwo kaukaskie w Azji nad Morzem Kaspijskim, zamieszkałe przez ponad 8 mln ludzi, którego głównym bogactwem jest ropa naftowa zalegająca pod ziemią w ogromnych złożach.Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów świata. Nazwa państwa wywodzi się prawdopodobnie od tureckiej transkrypcji perskiego określenia "kraina wiecznego ognia", co w zapisie fonetycznym wygląda następująco - Âzarâbâdagân.

Historia

Tereny tego kraju, ze względu na dogodne położenie, przyjazny klimat i żyzne ziemie zamieszkiwane były w ciągu wieków przez różne grupy etniczne, wśród których nie byli: Rzymianie, Grecy, Ormianie, Turcy, Rosjanie i Mongołowie. W VII i VIII wieku tereny Azerbejdżanu były pod władzą arabską i od tego czasu można datować początek tutejszego, silnego do dziś, islamu. Następnie państwo arabskie upadło, pozostawiając po sobie szereg państewek o małych rozmiarach i znikomej sile militarnej. Stanowiły one w XI wieku łatwy łup dla Turków, których uznaje się za przodków dzisiejszych Azerów. Zostali oni wyparci dopiero przez Mongołów w XIII wieku. Po pewnym czasie region wszedł w skład Iranu na kilkaset lat, by później, już na początku XIX wieku dostać się pod wpływy Rosji, a następnie ZSRR, spod których ta kaukaska republika nie może wydostać się do dziś, mimo formalnego odzyskania niepodległości w 1991 roku.

Wybierając się do Azerbejdżanu należy pamiętać, że nie jest to kraj całkowicie bezpieczny ze względu na znaczną ilość niezarejestrowanej broni znajdującej się w posiadaniu społeczeństwa. Przyzwyczajony do wygód i "prowadzenia za rączkę" od atrakcji do atrakcji turysta z Zachodu nie ma tutaj czego szukać. W zamian za to jednak Azerbejdżan może zaoferować wytrawnemu podróżnikowi niezapomniane chwile, piękne górskie krajobrazy, oryginalny folklor nieskażony komercjalizacją oraz wiele miejsc, których nie da się odnaleźć w przewodnikach ani zobaczyć w internecie. Warto więc się tutaj wybrać, choćby po to, by poczuć się jak zdobywca, wdrapując się na bezimienny szczyt czy przełęcz, albo by stać się postacią historyczną - pierwszym białym człowiekiem, jakiego zobaczą dzieci w odległej azerskiej wiosce. Azerbejdżan jest jednym z nielicznych już punktów na mapie świata, gdzie są jeszcze miejsca prawdziwie dzikie, a turysta może liczyć tylko na siebie i chociaż nie ma tutaj udogodnień i infrastruktury, do jakich przyzwyczajeni jesteśmy w Europie, warto poświęcić swój komfort dla prawdziwej przygody, jaka nas tu czeka.

Obywatele Polski udający się do Azerbejdżanu, muszą mieć wizę, którą można uzyskać w ambasadzie tego kraju.  O wizę można się również ubiegać na lotnisku w Baku, wypełniając ankietę ze zdjęciem. Wizy krótkoterminowe kosztują 20-40 USD.

Klimat Azerbejdżanu przypomina polski, chociaż jest tam nieco chłodniej latem i nieco cieplej zimą, temperatury w Baku rzadko spadają poniżej zera. Dominującym typem klimatu jest klimat podzwrotnikowy, w odmianach suchej na większości terytorium, wilgotnej na nadmorskich nizinach oraz umiarkowany na pogórzu kaukaskim. Najlepszą porą na podróż do tego kraju są późna wiosna i lato, kiedy jest ciepło i słonecznie.

Z portalem tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Azerbejdżanu w bardzo atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej nowoczesnej wyszukiwarki biletów lotniczych, gdzie można znaleźć tanie bilety do Azerbejdżanu.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 335 Sprawdź