Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty na LitwęOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Komunikacja na Litwie

Najlepszym i najszybszym środkiem transportu na Litwę jest samolot. Na trasie Warszawa-Wilno samoloty PLL LOT latają 1-2 razy dziennie. Tanie linie lotnicze w Polsce nie obsługują połączeń na Litwę, a ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Polski i Litwy nie opłaca się podróżować tanimi liniami z innych krajów. Najpopularniejszym przewoźnikiem w państwach nadbałtyckich jest łotewski Airbaltic

Innym sposobem dotarcia na Litwę jest autobus. Jest to najtańsza forma dojazdu na Litwę, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w północno-wschodniej Polsce. Codziennie kursują autobusy na trasach Warszawa-Wilno, Warszawa-Ryga (przez Kowno) i Gdańsk-Wilno, a kilka razy w tygodniu do Wilna jeżdżą także autobusy z Białegostoku, Suwałk, Olsztyna i Krakowa.

Autobusy to najpopularniejszy środek transportu publicznego także na Litwie. Ich standard jest dość wysoki, gdyż są to głównie sprowadzane z Zachodu używane mercedesy, many, itp. Niemniej jednak na krótkich liniach lokalnych wciąż spotyka się nieprawdopodobne, rozklekotane i dymiące konstrukcje radzieckie, standardem i wyposażeniem zapierające dech w piersiach przybyszom z zagranicy. Mimo mało zachęcającego wyglądu te siermiężne pojazdy potrafią nieraz zadziwić osiąganymi prędkościami. Najwyższy komfort oferują klimatyzowane autobusy piętrowe, które kursują między Wilnem, Kownem, Szawlami, Poniewieżem i Połągą.

Na mapie koleje litewskie prezentują się zupełnie porządnie, ale konfrontacja z rzeczywistością - mimo niezłego poziomu usług - nie wypada tak dobrze. Połączeń jest niewiele, a na wielu trasach pociągi kursują tylko w dni robocze albo tylko w ruchu towarowym.

Drogi na Litwie są dobre, oznakowanie i warunki podróżowania nie różnią się od polskich, można więc polecić ten sposób transportu. Wiele miast połączonych jest autostradami, toteż do celu dojedziemy szybko i wygodnie. Granicę przekroczyć można w przejściach Ogrodniki - Lazdijai oraz Budzisko - Kalvarija.

Mikrobusy, zwane na Litwie maršrutinis, stanowią środek komunikacji aglomeracyjnej w Wilnie i Kownie, uzupełniając ofertę komunikacji miejskiej oraz kursują na najbardziej uczęszczanych szlakach międzymiastowych - autostradami w kierunku Wilna, wokół Kłajpedy i Połągi oraz w uzdrowiskach, takich jak Druskieniki czy Birsztany.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa