Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Kłajpedy

Znajdź nas w social mediach

klaipeda
Port w Kłajpedzie
Fot. sxc

Jedyny port na Litwie i jedyny północny niezamarzający port na Bałtyku. Kłajpeda od dawna była ważnym ośrodkiem handlowym: jeszcze w XIII w. przez Bałtyk tutaj przybywali kupcy z Północy i Zachodu. Kłajpeda została założona 1 sierpnia 1252 r., a w 1257 r. miastu nadano prawa lubeckie (miejskie). Architektura portowego miasta raczej naśladuje style rozpowszechnione w krajach północnych. Na Starówce przetrwały do dziś nieliczne budynki w stylu fachwerków, elementy północnej secesji.

Kłajpeda pielęgnuje piękne tradycje morskie: od 1934 r. w ostatni weekend lipca jest obchodzone Święto Morza, na którym występuje wiele zespołów artystycznych, odbywają się jarmarki rzemieślnicze. Na święto zjeżdżają się nie tylko Litwini, ale także goście z innych krajów. Ekspozycje poświęcone przyrodzie morskiej i historii nawigacji urządzono w XIX-wiecznej twierdzy na Kopgalis. W tych unikalnych zabudowaniach także mieści się bogate Muzeum Morskie ? Akwarium. W delfinarium codziennie odbywają się pokazy tresury delfinów i uchatek kalifornijskich. Inna ciekawa działalność muzeum to terapia z delfinami dla niepełnosprawnych dzieci.

Kłajpeda to także miejscowość wypoczynkowa. Tutaj jak i na całym litewskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego znajdują się piękne plaże. Nieopodal miasta na północ znajduje się Regionalny Park Nadmorski, zachwycający pięknym krajobrazem i charakterystyczną przyrodą. Miasto posiada rozwiniętą sieć usług hotelowych i rozrywkowych. Na żeglarzy czekają dwa jachtkluby jeden z nich znajduje się w samym centrum Kłajpedy obok terminalu statków wycieczkowych. Miasto portowe znajduje się na trasie statków wycieczkowych pływających Morzu Bałtyckim. Pod Kłajpedą z jednej strony leży Połąga - największa na Litwie miejscowość wypoczynkowa, a z drugiej strony niezwykły zakątek przyrody - Mierzeja Kurońska.

Kłajpeda (Klaipeda) być może nie olśniewa bogactwem zabytków architektury w takim stopniu, jak większość innych miast nadbałtyckich. Ale też nie tyle w zabytkach, co raczej we współczesnym obliczu tkwi jej atrakcyjność. Życie płynie tu niezwykle wartkim nurtem, wszędzie panuje ożywiona, swobodna atmosfera: nowoczesna, modnie ubrana, naturalnie zachowująca się młodzież tłumnie oblega gustownie urządzone lokale, restauracje i puby. Wieczory są tu po to, by usiąść w knajpce nad brzegiem Dane i przy kuflu piwa baltijos alus oddawać się obserwacji zachodu słońca nad Bałtykiem. Można odnieść wrażenie, że Kłajpeda wpływa w XXI wiek, chwyciwszy w żagle skandynawski i hanzeatycki wiatr, wiejący nad jej niemieckimi fundamentami. Kłajpeda to jednocześnie wielki ośrodek przemysłu morskiego, litewskie okno na świat, pełniące ważną rolę w ekonomii kraju i jego międzynarodowych powiązaniach.

Wyjeżdżasz do Kłajpey? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Kłajpedy. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Kłajpedy.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!29 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ9 ofert od 343 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź