Zostaw strach na lotnisku! Oto najbezpieczniejsze miasta na świecie 2019!

Planujesz krótki wypad na zwiedzanie miasta? Tzw. citybreaki stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Można pozwiedzać muzea, spacerować po najciekawszych ulicach, spróbować lokalnego jedzenia i wczuć się w klimat. Jednak jakiekolwiek byłyby kryteria, wg których wybierasz miejsce na kolejny citybreak, zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo.

The Economist Intelligence Unit opublikował właśnie swoje badania dotyczące poziomu bezpieczeństwa w różnych krajach na świecie. Pod uwagę wzięto 60 miast, a wśród głównych kryteriów były m.in. bezpieczeństwo osobiste, cyfrowe, zdrowotne oraz związane z infrastrukturą.

Okazuje się, że w ostatnich latach zmieniło się podejście turystów do bezpieczeństwa w trakcie podróży. Brane pod uwagę są nie tylko kwestie terroryzmu, ale również tego, czy i w jaki sposób miasto jest w stanie wrócić do normy po takich wydarzeniach. Podróżnicy zaczęli najwyraźniej zdawać sobie sprawę z faktu, że akty terroryzmu mogą się wydarzyć wszędzie, a najważniejsze jest to, jakie zabezpieczenia są w danym mieście wprowadzane nawet jeśli już po czasie. Dodatkowo zaczęli uwzględniać swoje bezpieczeństwo cybernetyczne (ochrona danych, zabezpieczenia cyfrowe).

Okazuje się na szczycie listy znalazło się Tokio, czyli jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie! Na 100 możliwych punktów zebrało aż 92. Tuż za nim znalazł się Singapur z 91,5 pkt, a podium zamknęło kolejne japońskie miasto: Osaka (90,9 pkt). Pierwsza trójka najbezpieczniejszych miast na świecie nie zmieniła się od 4 lat.

W rankingu znalazły się również miasta europejskie. Na czwartym miejscu znalazł się Amsterdam, a na 8. Kopenhaga. Największy spadek odnotował Hong Kong: z 9. znalazł się na 20. miejscu. Przyczyną są oczywiście masowe protesty, jakie mają miejsce na ulicach tego miasta już od kilku miesięcy).

  1. Tokio, Japonia
  2. Singapur
  3. Osaka, Japonia
  4. Amsterdam, Holandia
  5. Sydney, Australia
  6. Toronto, Kanada
  7. Waszyngton, USA
  8. Kopenhaga, Dania
  9. Seul, Korea Południowa
  10. Melbourne, Australia

Po drugiej stronie skali znalazły się najbardziej niebezpieczne miasta. Nikogo raczej nie zdziwi, że w tym przypadku na prowadzenie wysunęło się Lagos w Nigerii, a tuż zza nim jest Caracas w Wenezueli, Yangon w Myanmar, Karaczi w Pakistanie i Dhaka w Bangladeszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here